Tırnak mantarı olanları ilgilendiren haber!

Birçok kişi ayak tırnağı mantarından muzdarip. Bu yazımızda Tırnak mantarına bitkisel çözüm yöntemlerini sunacağız, Tırnak mantarı, Çoğunlukla şişme, iltihaplanma, sarılık ve tırnak kalınlaşmasıyla başlar ve daha sonra çatlaklar kırıldığında daha şiddetli olur. Kişi başlangıçta ağrı hissetmese de, enfeksiyon yayılmaya başladığında ağrımaya başlar.


Tırnak mantarı nedenleri, Tırnak mantarı bitkisel çözüm, Tırnak mantarına hangi bitkiler iyi gelir, Tırnak mantarı bitkisel tedavisi, Ayak mantarına bitkisel çözüm, Tırnak Mantarına Bitkisel çözüm

Tırnak mantarının olağan nedenleri zayıf bağışıklık sistemi, terli çoraplar ve ayakkabılar, şeker hastalığı, kötü hijyen ve nemli ortamlara maruz kalma. Ancak, sorunu kolay ev ilaçlarıyla tedavi edilebilir. Ayak mantarını nasıl doğal olarak tedavi edeceğinizi bilmek ister misiniz ?

ELMA SİRKESİ

Elma Sirkesi, yumuşak asidiktir, ayak tırnağındaki mantarın yayılmasını önlemede yararlıdır. Ayrıca mantarları ve bakterileri öldürür.
Bunu evde yapmak için eşit miktarda su ve elma sirkesi ni karıştırın. Ayak havuzunda Bu çözeltiyi her gün yarım saat süreyle bekletin. 30 dakika sonra, ayak tırnağını kuru bir bezle kurulayın. Bu uygulamayı birkaç hafta tekrarlayın ve ayak tırnağınızda bir gelişme göreceksiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı hafif ayak tedavisinde yardımcı olabilir antifungal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Yağ diğer deri enfeksiyonlarının tedavisinde de etkilidir.
Bu yağı kullanmak için birkaç damla bir çay kaşığı Hindistan cevizi veya zeytinyağı ile karıştırın. Pamuk yardımıyla bu çözeltiyi ayak tırnağına uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Bir diş fırçası yardımıyla hafifçe tırnağın üzerinden fırçalayın. Günde iki ila üç kez yaparak, bir fark görebilirsiniz.

LAVANTA YAĞI

Lavanta her zaman tıbbi ve terapötik özellikleri ile bilinir. Lavanta yağı, enfeksiyonla savaşabilir ve derideki tahrişleri önleyebilir.
5 damla çay ağacı yağı ve lavanta yağı alın ve karıştırın. Pamuk kullanarak karışımı ayak tırnağına uygulayın. On dakika boyunca bırakın ve ardından durulayın. Bunu bir günde yaklaşık iki ila üç defa tekrarlayın.

KEKİK YAĞI

Kekik yağı o kadar güçlü ki, anti-bakteriyel, antiseptik, anti-parazitik, analjezik, antiviral ve anti-fungal özelliklere sahip. Bundan dolayı, ayak
parmaklardaki mantar için en etkili bitkisel tedavidir. Bir çay kaşığı zeytin yağı alın ve iki damla kekik yağ ile karıştırın. Ayak tırnağına uygulayın ve yaklaşık yarım saat bırakın. Bu uygulamayı üç hafta boyunca her gün iki kez tekrarlayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı mantarların dayanıklı hücre duvarlarına nüfuz edebilen kaprilik asit içerir. Enfekte olmuş kısımlara hindistan cevizi yağı uygulandığında ve on beş dakika boyunca bırakıldığında, mantarın koruyucu kaplamasını kaldırabilir ve bu, mantar enfeksiyonunun yok edilmesinde etkili bir şekilde yardımcı olabilir.

NE KADAR SÜRE KULLANILMALI

Bunlar, ayak tırnak mantarına bitkisel çözüm yöntemlerinden bazılarıydı. Tırnak mantarının başlangıç safhalarında kullanmayı deneyin, böylece çözümü kısa sürede ulaşmış olursunuz. Bu çözümlerin etkinliği, doğru kullanıma ve uygulamaya büyük oranda bağlı olacaktır. Bu ilaçları en az bir veya iki ay boyunca kullanmaya devam edin ve olumlu sonuçlar alın.

YAZAR: Özkan KANDEMİR

ODTÜ mezunu olan Özkan Kandemir, mezun olduktan sonra iş bulamayan listesine girmiş ve daha sonra habercilik yapmaya karar vermiştir. Girişimcilik dünyasında adından söz ettirmek isteyen Kandemir'in en büyük hedefi hergunsaglik.net'i milyonlarca kişiye ulaştırmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

1 yorum

  1. tırnak mantarım var ve yıllardır tırnağım çok kalın sürekli koparak yenileniyor. tırnak mantarıma bu sefer bitkisel çözüm yolunu deneyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.