Aloe vera: saç bakımı için harikulade yöntemler

Saç bakımı söz konusu olduğunda, Aloe Vera kullanımından daha yararlı ve etkili bir madde yoktur. Aloe Vera saç maskesi, saç büyümesini teşvik eder, saçı nemlendirir, saç derisini yatıştırır, kepek ve derin koşulları azaltır.


Aloe Vera Saç Maskesi

Aloe Vera saç uzatma maskelerini kullanarak en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Maske için taze aloe vera jeli kullanmalısınız. Jeli ayıklamak için, bir aloe vera yaprağı dilimleyin ve bir kaşık kullanarak jeli boşaltın.

ALOE VERA VE ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Zeytinyağı saç tellerini güçlendirmeye ve saç köklerini uyarmaya yardımcı olan zengin bir A ve E vitamini kaynağıdır. Saç derisini aloe vera ve zeytinyağı karışımı ile masaj yapmak aynı zamanda kafa derisine giden kan akışını destekler ve sağlıklı saç büyümesini sağlar.
Bir kase içerisine 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin iyice karıştırın. Elde ettiğimiz aloe vera saç maskesini Saç derisine 10 dakika boyunca masaj yapın. 30 dakika daha bekletin ve sonra da saç derisini hafif bir şampuanla yıkayın.

ALOE VERA VE ÇEMEN OTU MASKESİ

Çemen otu tohumu saçlarınıza büyü yapabilir. Saç büyümesini destekleyen ve saç dökülmesini durduran saç köklerinin yeniden inşasına yardımcı olan hormon önceliklerini içerirler.
Bir bardak çemen tohumu gece suda bekletin. öğütün ve 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyin. İyice karıştırın ve bu maskeyi saçınıza ve saç diplerine uygulayın. Başınızı duş başlığı kullanarak kapatın ve 1 saat boyunca bekletin. Saçlarınızı su ile durulayın ve ardından hafif bir şampuanla yıkayın.

ALOE VERA VE YEŞİL ÇAY MASKESİ

Bu kombinasyon, saç sağlığınızı iyileştirir ve aynı zamanda hasarı en aza indirir. Yeşil çay, saç derisini ve saç gelişimini destekleyen en zengin antioksidan kaynaklarından biridir. Aloe vera saç maskesi söz konusu olduğunda saçlara olan faydaları sonsuz olduğunu bilmelisiniz.
Yarım fincan taze aloe vera jel yarım fincan taze demlenmiş yeşil çay bir blender içine atın ve iyi karıştırın. Karışımı saçınıza tamamen uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve sonra soğuk su ile durulayın.

ALOE VERA VE SOĞAN SAÇ MASKESİ

Saçlar için aloe vera maskesi kullanımda, bileşen soğan suyu ile karıştırıldığında faydaları sınırsızdır. Bu karışım saç dökülmesini frenlemeye yardımcı olur ve saç çıkmasını arttırır. Soğan suyu saç derisini uyarır ve saçların büyümesini sağlar.
3-4 büyük soğan alın ve bir karıştırıcıda püre haline getirin. Suyu çıkarmak için tülbent kullanın. Buna, aloe vera jeli ekleyin ve iyice karıştırın. elde ettiğiniz aloe vera saç maskesi ile kafa derisine masaj yapın ve saçınız sıvı ile doyana kadar saçlarınızdan geçirin. Bir saat kadar bekletin ve saçınızı hafif bir şampuan ve saç kremi ile durulayın.

YAZAR: Özkan KANDEMİR

ODTÜ mezunu olan Özkan Kandemir, mezun olduktan sonra iş bulamayan listesine girmiş ve daha sonra habercilik yapmaya karar vermiştir. Girişimcilik dünyasında adından söz ettirmek isteyen Kandemir'in en büyük hedefi hergunsaglik.net'i milyonlarca kişiye ulaştırmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.