Lahananın Göğüslere Faydası | Meme Büyümesinde Kullanımı

Lahananın Göğüslere Faydası | Meme Büyümesinde Kullanımı

Doğum sonrası, genellikle emzirme konusunda endişeli olunur. Yeni bir anne olarak sütün kalitesi ve miktarı, beslenme teknikleri, vb. İle ilgili endişeleriniz olacak. Ailenizdeki yaşlı kadınlar, göğüs büyütmesi hakkında yeterli bilgi verecektir yada sütü arttırmak için.

Lahananın Göğüslere Faydası

Soğuk lahana yapraklarının emzirme döneminde sütle dolmuş memeler için harikalar yarattığına dair yaygın bir inanış var. Eh, bu bir efsane değil! Bazı anneler, lahana yapraklarının göğsün büyümesini önlemede, laktasyonun bastırılmasında ve sütten kesilmenin desteklenmesinde faydası olduğunu deneyimlemiş. Popüler buz paketleri kullanmak bir tarafa, anneler lahana yapraklarını çok daha faydalı buluyor.

Laktasyon Bastırma ve Sütten Kesim İçin Lahana Yapraklarının Kullanımı

Doğumun üçüncü veya dördüncü gününden sonra ciddi bir şekilde memede büyüme olursa, bebeğinizin baştan itibaren iyi içmesi için uygun bir kilitleme tekniği deneyebilirsiniz. Çoğu zaman, göğüs şişmesi bir veya iki gün içinde kendi kendine azalır. Ancak gerçekleşmemesi durumunda, günde iki kez on dakika boyunca göğsün üzerine yerleştirerek yeşil soğutulmuş lahana yaprakları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bebeğiniz düzgün şekilde göğüs ucunu alamazsa, memelerde aşırı miktarda süt birikimi gerçekleşecektir. Bu da, göğüslerde ağrı ve huzursuzlukla sonuçlanacaktır. Ağrı yoğunsa, daha fazla gecikmeden lahananın göğüslere faydası olan süt üretiminin durdurması ve ağrı azaltıcı olması nedeniyle kullanılabilir.

Anne bebeğini sütten kesmek istiyorsa, yeşil lahana yaprakları kullanılarak süt üretimi azaltılabilir.

Göğüslerde Lahana Yaprakları Nasıl Kullanılır?

  • Yeşil lahana yaprakları kullanın.
  • Kalın topaklı damarları çıkardıktan sonra yaprakları yıkayın ve kurutun.
  • Yaprakları buzdolabında soğutun.
  • Yaprakları sütyeninizin içine göğsünüzü kaplayacak şekilde yerleştirin, ancak meme ucunu temas etmemeli.
  • Lahana yapraklarını 10 dakika sonra çıkarın.
  • Bu yaprakların günde 2-4 kez kullanılması önerilmektedir.
  • Lahana, süt üretimini azaltabileceğinden, şişlik veya ağrı azaldıkça lahana yaprakları kullanmayı kesmelidir.
  • Yukarıda belirtilen adımları izleyerek anneler, göğsün büyümesini veya bölgedeki ağrıyı azaltmak için lahana yaprakları kullanabilir.

Emzirme Sırasında Lahana Yaprakları Ne Zaman Kullanılmalı

Bebeğinizi düzenli emzirmeye devam ediyorsanız, göğüs büyüme ve ağrı azaldığı için lahana yapraklarını kullanmayı bırakmalısınız. Bunun nedeni, lahana yapraklarının, göğüslerin şişmesinden başka süt üretimini de azaltabilmesidir. Bu nedenle, bu çözüm doğru şekilde kullanılmalıdır.

Lahana Yaprakları ile Anne Sütü Üremesi Nasıl Durdurulur?

Anne sütü üretimini durdurmak veya bebeğinizi sütten kesmeye başlamak istiyorsanız, lahana yaprakları ve emzirme el ele gitmediğinden, lahana yaprakları kullanmaya devam edebilirsiniz. Lahana göğüs ağrısını tedavi etmekle kalmaz aynı zamanda sütün üretilmesini de azaltır. Bu nedenle emzirmeyi durdurmak için lahana yaprakları kullanılabilir.

Bir anne olarak bebeğinize karşı aşırı sabırlı olmanız gerekir. Bebeğinize özen gösterirken, kendinizi de unutmayın. Sadece sağlıklı bir anne sağlıklı bir çocuğu yetiştirebilir. Doğum sonrası göğüs büyümesi kontrol altına alınmalıdır. Durum kötüleşirse daha fazla tavsiye için jinekoloğunuza danışmalısınız. Soğuk kompres veya lahana ilk aşamada takip ederseniz, meme büyüme probleminiz kolayca tedavi edilir.

Lahananın kullanımı dışında Göğüste büyüme ve ağrılara karşı sizinde uyguladığınız çözüm yolları var mı? Aşağıdaki kutuya yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz!

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.