Göğüs Sarkmasını Engelleme 10 Etkili Ev Yöntemleri

Göğüs Sarkmasını Engelleme 10 Etkili Ev Yöntemleri

Göğüs sarkmasını engelleme ve sıkılığını tekrar kazanmanın en etkili 10 ev yöntemleri, düzenli pektoral egzersizler , zeytinyağı masajı, buz masajı, salatalık ve yumurta maskesi, bitkisel yağlar ve çeşitli esansiyel yağları içerir.

Ama önce kadınların meme dokusunun oluşumunu anlayalım. Büyük ölçüde glandüler doku, fibröz doku ve yağ dokusu içeren farklı doku tiplerinden oluşur. Yağlı doku, bir kadının meme boyutunu belirler ve her bir kadın da büyük ölçüde değişebilir. Genetik ayrıca kadınlarda göğüs gelişimini ve boyutunu da etkiler.

Göğüs Sarkma Nedenleri?

Kadın göğüslerinin sarkması, bir kadının vücudunda sık görülen bir durumdur. Zaman içinde ve farklı yaşam deneyimleri nedeniyle, bir kadının göğüslerinin şekil ve ebatlarını değişmesi ve esnekliğini kaybetmesi doğaldır. Göğüs sarkmasının başlıca nedenlerine bakalım.

Yaşlanma: Kadın hormonu östrojen, bir kadının vücudundaki üretimi, menopoz sırasında giderek azalmaya başlar. Bu, memelerde glandüler dokuda büzülmeye neden olarak daha az dolu görünmelerini sağlar.

Hızlı Kilo Değişimi: Kısa bir süre içinde kilodaki bir değişiklik memenin dokularını etkileyebilir. Ani kilo kaybı ve kilo alımı memelerin şeklinin değişmesine neden olabilir.

Hastalıklar: Bazı hastalıklar ayrıca sarkık, gevşek veya “düşmüş göğüslere” neden olabilir. Meme kanseri veya tüberküloz gibi solunum koşulları , hücrelerin ve iç organ yapısının belirgin şekilde zayıflamasına neden olabilir. Bu nedenle memelere çok az destek olduğundan ve göğüsler sarkmaya ve düşmeye başlarlar.

Beslenme ve Yaşam Tarzı: Aşırı nikotin , alkol ve gazlı içecek tüketimi , cildin erken yaşlanması ve hücresel yapının zayıflaması ile ilişkilendirilmiştir. Bu nedenle, göğsünüzün sıkılığındaki iyileşmeyi görmek için vücudunuzdaki bu zararlı maddelerin kesilmesi önerilir.

Sarkan göğüslerin diğer nedenleri arasında ağır göğüsler ve çoğul gebelikler olabilir. Zamanla, yerçekimi nedeniyle, ağır memeli kadınlar sarkma yaşayabilirler. Ayrıca, Avrupa Kanser Önleme Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre , hamilelik potansiyel olarak meme büyüklüğünün artmasına ve şeklinde değişikliklere neden olabilir. Bununla birlikte, araştırma raporu tüm kadınların göğüslerinin hamileliğe aynı şekilde cevap vermediğini açıkça ortaya koyuyor.

Cildi sıkılaştırmak ve canlandırmak için günümüzde piyasada çok çeşitli kremler ve losyonlar bulunmaktadır, ancak bu solüsyonlar genellikle tehlikeli yan etkilere sahiptir, bu nedenle bu evde tedavi uygulamasına başlamadan önce tıbbi uzmanınıza veya jinekoloğunuza danışın.

Göğüs sarkmasını önlemenin en iyi yolu organik ev yöntemleridir. Herhangi bir yan etkisi olmadan çok etkilidirler ve maliyeti az dır. Nispeten güvenli seçeneklerden biri, göğüs sertliği cerrahisi gibi resmi bir işlemdir. Ancak, etkilerin uzun ömürlü olduğunu kanıtlayacak yeterli bulgu yoktur. Bunun dışında, ameliyat için her zaman bir tehlike vardır ve bıçağın altına girdiğinizde komplikasyonlara karşı asla bir garanti yoktur.

Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırmak için Ana Çözümler

Aşağıda, göğüs sarkmasından kurtulmanıza ve arzu ettiğiniz sıkılığa ulaşmanıza yardımcı olabilecek bazı ev yöntemleri verilmiştir. Egzersiz ve masaj aslında göğsünüzü sıkıca ve doğru şekilde tutmanın en iyi yoludur, ancak aşağıdaki ev ilaçlarının daha fazlasını keşfedeceğiz.

Göğüs Sarkmasına Karşı Egzersiz

Göğüs Sarkmasına Karşı Egzersiz

Göğüsleri sıkılaştırmanın en iyi yollarından biri pektoral egzersizlerden geçer. En kolay ve en popüler egzersiz, göğüs altındaki göğüs kaslarını güçlendiren şınav çekmektir. Genel olarak, göğüslerin şekillenmesine ve göğüs etrafındaki aşırı yağ birikintilerinin azaltılmasında yardımcı olacaktır. Resimli göğüs sıkılaştırıcı egzersizler konulu makalemizi inceleyebilirsiniz

Yoga Yaparak Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırma

Yoga Yaparak Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırma

Yoganın tüm vücut için faydaları geniş çapta incelenmiştir ve öncelikle vücuda tonlama ve esnekliği arttırma mekanizmasıdır. Bu tonlamanın bir kısmı, hangi pozisyonlarda sıkça çalıştığınıza bağlı olarak memelerde oluşabilir. Farklı yoga stilleri vücudun farklı bölgelerine odaklanır, bu nedenle üst gövdeye, omuzlara, pektorallere veya üst kollara odaklananlar yoga yaparak göğüsleri sıkılaştırmak en ideal yöntemlerdendir.

Göğüs kaslarını güçlendirmek için en iyi pozisyonlardan bazıları Üçgen Poz, Kobra Poz ve Daimi İleri Bükme’dir. Bazı yoga pozisyonları, göğüslerin sarkmasına neden olan temel bir bileşen olan yer çekiminin etkileriyle de savaşır. Başları, sırtları ve ters bacakları göğüs yer çekiminin göğüsleriniz üzerindeki olumsuz etkilerini tersine çevirmek için gerin.

Masaj Yaparak Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırmak

Masaj Yaparak Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırmak

Göğsünüze haftada en az 2-3 kez zeytinyağı ile masaj yapın . Bu yardımcı olacaktır göğüs ve bununla birlikte cilt tonunu ve dokusunu geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca göğsünüzü tonlayacak ve cildin esnekliğini artıracaktır. Masaj, kanı cildin yüzeyine çeker ve artan kan akışı, kas büyümesini, hücre onarımını ve sarkan göğüslerin görünüşünü azaltan diğer faydalı aktiviteleri uyarır.

Göğüsleri Sıkılaştırmak için Genel Fiziksel Aktivite

Göğüsleri Sıkılaştırmak için Genel Fiziksel Aktivite

Kaçınılmaz olan, ancak göğüs sıkılığına zarar veren bazı normal davranışlar ve fiziksel aktiviteler vardır. Aşırı ileri bükme, koşu tüm göğüslerinizin sarkma davranışını hızlandırabilir. Gösgüs bölgesinde oluşan sarsıntılar ( yukarı aşağı ) sert iniş çıkışlar cildi ve kasları gerer, bu da etkileri düzeltmeyi ve tersine çevirmeyi zorlaştırır.

Ancak, koşu ve koşmanın faydaları iyi bilinmektedir, pek çok kadın hala bu egzersizlere katılmak istiyor. Bir çözüm, göğüslerin hareketini azaltan uygun boyutta spor sütyenleri kullanmaktır. Spor sütyenleri, koşu sırasında veya diğer fiziksel aktiviteler sırasında göğüsleri aşırı hareketlerden tamamen izole etmek için muhakkak kullanmalısınız.

Göğüs Sarkmasına Karşı Duruşunu Düzelt

Göğüs Sarkmasına Karşı Duruşunu Düzelt

Kötü duruş, sarkan memelerin en gözardı edilen nedenlerinden biridir. Omuzlarını indirerek ve öne eğilerek, göğüslerine yapısal bir destek vermiyorsun ve tamamen yer çekimi kuvvetinin bırakıyorsun. Kötü duruş, büyük göğüslerden elde ettiğiniz bel ağrısı veya kas ağrısını da şiddetlendirebilir , bu da en belirgin şekilde sarkma belirtileri gösteren göğüs tipidir.

Göğüs Sarkmasını Önlemek için Doğru Sütyen Seçimi

Göğüs Sarkmasını Önlemek için Doğru Sütyen Seçimi

Göğüslerinizin sarkık lığından memnun değilseniz, giyeceğiniz sütyenlerin türünü dikkate almanız çok önemlidir. Göğsün sağlam görünmesini sağlayan, yüksek ve sıkı tutması için yeterli desteği sağlayan uygun sütyen seçmeniz gerekir. Piyasada, göğsün altından göğsünüzü kaldıran ve sabit tutan güçlü destek tutucuları olan özel sütyenler vardır. Genellikle, iç çamaşır dükkanlarındaki veya büyük mağazalardaki çalışanlar, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak sütyen için sizi doğru yönde yol gösterebilir.

Uçucu Yağ Kullanarak Göğüs Sıkılaştırmak

Uçucu Yağ Kullanarak Göğüs Sıkılaştırmak

Havuç yağı, selvi yağı , rezene yağı , limon yağı ve nane yağı , sarkan göğüslerin sıkılığını geri kazanmanıza yardımcı olabilecek veya kullanılabilen bazı temel yağlardır. damladan fazla kullanmayın ve çok güçlü olduklarından memeye masaj yaptığınızda yanma hissine neden olabileceğinden her seferinde taşıyıcı yağda seyreltin. Bunları diğer bitkisel yağlarla birlikte bir karışımda kullanmak en iyisidir.

Göğüs Sıkılaştırma Maskesi

Göğüs Sıkılaştırma Maskesi

Bazı insanlar da haftada bir kez göğüs maskesi kullanmayı tercih ediyor. Maskeyi hazırlamak için bir salatalık öğütün ve bir yumurta sarısı ekleyin, ardından karışıma biraz tereyağı veya doğal krema ekleyin . Malzemeleri bir macun içerisine karıştırın ve göğüslerinize uygulayın, 15-20 dakika kadar dinlenmesini sağlayın. Sonra yıka. Bu teknik memenin dokusunun güçlendirilmesine yardımcı olacak ve bunlara sıkılık katacaktır.

Sarkık Göğüslere Buz Masajı Uygulama

Sarkık Göğüslere Buz Masajı Uygulama

Buz masajı, göğüsleri sarkmadan önceki sertliğine yeniden kazanmanın ve onları arttırmanın etkili bir yolu olabilir. İki küp buz alın ve göğsünüzün etrafında en az bir dakika gezdirerek masaj yapın. Memenin cildi çok hassas olduğundan, çok uzun süre yapmayın. Bu yöntem, göğüs bölgesindeki cildinizi sıkılaştırılmasına ve tonlanmasına yardımcı olacaktır. Soğuk cildi doğal olarak sıkılaştırır ve hücresel hareketi yavaşlatır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sarkık Göğüsleri Sıkılaştırmak için Bitkisel Yağ Kullanımı

Göğsünüze masaj yapmak için badem yağı veya zeytinyağı gibi bitkisel yağları da kullanabilirsiniz. Cildin beslenmesinde, yapının tonlanmasında ve ekstra bir esneklik kazanmasında yardımcı olacaktır. Bir de gerekli olduğunu düşünüyorsanız bitkisel yağlar ile birlikte uçucu yağlar ekleyebilirsiniz. Zeytinyağı, uzun zamandan beri kullanılan en iyi yağlardan biri olarak önerilmiştir.

Göğüsler Nasıl Sıkılaştırılır?

Göğüslerinizin sıkılığını arttırmanın, zaman ve yaş görünümlerini yıpratmaya başladığında birçok doğal yol vardır. Sarkan memelere cilt esnekliği kaybı ve kas güçsüzlüğü neden olur. Bu nedenle göğüs egzersizleri yapmak kasları güçlü tutmaya yardımcı olabilir. Cildinizi nemli tutmak için diyetinize fazladan sıvı ekleyebilir ve spor sutyeni giymek esneklik kaybını yavaşlatabilir. Kilo vermek, göğüs sarkmasını önlemenin iyi bir yoludur.

Dik ve Sıkı Göğüsler Nasıl Elde Edilir

Sıkı göğüsler gençken kolay görünebilir, ancak yaşlandıkça egzersiz yapmalı, sıvı alımını arttırmalı, uygun kıyafetler giymeli, vücudunuza özen göstermeli ve göğüs sağlığınızı korumak istiyorsanız cilt sağlığınızı korumalısınız. Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetini kaybeder, bu yüzden göğüsleri sarkmaktan kaçınmak istiyorsanız bununla mücadele etmeniz gerekir. Çemen otu , şerbetçi otu ve çuha çiçeği gibi cilt elastikiyetini arttırmak için bazı doğal ve bitkisel ilaçlar da var.

Sarkık Göğüsler Nasıl Düzeltilir?

Sarkan göğüslerinizi düzeltmek istiyorsanız, cildin elastikiyetini artırmak ve kaslarınızı güçlendirmek için yaşam tarzı , diyet ve bitkisel değişiklikler yapabilirsiniz. Kilo vermek başlamak için harika bir yer, ardından göğüs kaslarını güçlü tutmak için göğüs egzersizleri ve doku üzerindeki gerginliği destekleyebilmek için. Sağlıklı bir cilt için düzenli sıvı alımını yaparken düzenli egzersiz yaparken spor sütyenini de takmalısınız . Göğüs sarkmasını önlemek için kozmetik prosedürler son çare olmalıdır.

Sarkık Göğüsler Nasıl Dikleştirilir

Sarkık göğüsleri, diyet değişikliklerinden cerrahi işlemlere kadar çeşitli şekillerde kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, sarkık göğüsleri kaldırmanın en popüler yollarından bazıları , cilt için büzücü özelliklere sahip olan bir salatalık ve yumurta sarısı maskesidir , ya da buz ya da zeytinyağlı masajları deneyebilirsiniz. O bölgedeki kasları güçlendirmek için egzersiz yapmak aynı zamanda göğüs presleri ve dambıl sineği gibi anahtardır. Kozmetik prosedürler başka bir seçenektir.

Sarkık Göğüslerden Nasıl Kurtulabilirim?

Doğal göğüs ilaçları ve yaşam tarzı değişikliklerinin bir kombinasyonu ile sarkık göğüslerden kurtulabilirsiniz. Daha sık spor sütyenle egzersiz yapmak, göğüslerinizin kas tonusunu artırmanıza yardımcı olabilir. Göğsünüze zeytinyağı, yumurta sarısı veya salatalık ezmesi uygulamak en popüler doğal çözümlerden bazılarıdır. Ayrıca, hidrasyonunuzu arttırmak ve kilo vermek göğüslerinizi düz tutabilecek iki yaşam tarzı değişikliğidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.