Uzmanlar göğüs küçültmek için yapılması gerekenleri açıkladı

Uzmanlar göğüs küçültmek için yapılması gerekenleri açıkladı

Büyük göğüsler görsel olarak arzu edilebilir, ancak fiziksel olarak ağrılı olabilir, sırt, boyun ve omuz rahatsızlığına ve deformasyona neden olabilir. Göğüsleriniz çok büyükse, hoşunuza giden kıyafetleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Göğüslerinizi küçültmek, bu sorunları hafifletebilir ve daha iyi görünmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Birçok kadın için, göğüs büyüklüğünü küçültmeye yönelik çeşitli uygulamalar vardır. Her Kadının göğüs boyutu farklıdır ve göğüs küçültmek için ne yapılmalı doğru sonuçlara ulaşmak zahmetli de olsa birden fazla uygulama yöntemi vardır.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME EGZERSİZLERİ

Vücut yağ oranını kas ile değiştir. Göğüsler çoğunlukla yağlıdır, bu nedenle kilo vermek genellikle meme hacmini kaybetmek anlamına gelir yapmış olduğunuz spora ilave olarak göğüs küçültme egzersizleri ile birlikte olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Doktorunuz veya beslenme uzmanınız tarafından tavsiye edildiği gibi, sağlıklı bir kiloya ulaşıncaya kadar kilo vermeye devam edin. Sağlıklı kilonuza ulaştıktan sonra, meme büyüklüğünü değerlendirin ve yeni göğüslerinizden memnun olup olmadığınızı belirleyin. En az 30 dakika süreyle haftada en az beş gün egzersiz yapın.

EMZİRMENİN KATKISI

Emzirme, göğüsleriniz süt üretimi ve depolama tankı haline geldikçe meme büyüklüğünde dramatik bir artışa neden olur. Bebeğinizi süt kesme zamanı geldiğinde, göğüsleriniz tıkanık hale gelir ve büyüyebilirler. Yeni besleme rutininizi rahatlatın ve geçiş yaparken basıncı hafifletmek için yeterli süt verin. Süt üretimi durduğunda göğüsleriniz daha küçük bir boyuta dönecektir.

UYGUN SÜTYEN KULLANIMI

Uygun sütyen için uygun hale getirin. Düzgün bir şekilde uyan bir sütyen, ağır göğüslerin neden olduğu göğüs, sırt, omuz ve boyun rahatsızlıklarını en aza indirmek için yeterli destek sağlayabilir. Büyük göğüslerin görünümünü azaltmak için tasarlanmış bir sütyen seçin.

KÜÇÜLTME AMELİYATI

Göğüs küçültme ameliyatı konusunda doktorunuza veya plastik cerrahınıza danışın. Çok büyük göğüsler için meme küçültme ameliyatı tek seçenek olabilir. Göğüsleriniz geniş rahatsızlığa neden oluyorsa tıbbi olarak da gerekli olabilir.

HORMONAL BOZUKLUKLAR

Göğüs büyümesine katkıda bulunabilecek olası altta yatan durumlar hakkında doktorunuzla konuşun. Bu özellikle erkekler için önemlidir. Hormon bozuklukları ve bazı tümör tipleri meme büyümesine neden olabilir. En iyi sonuç için doktorunuzun tedavi planını takip edin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.