Egzersiz Yaparak Göğüs Büyüklüğü Azaltılabilir mi?

Bir kadın olarak göğüslerinizin büyüklüğü nedeniyle dertli olabilirsiniz. Bazı kadınlar göğüslerinin daha büyük olmasını isterken, diğerleri sırt ağrısından muzdariptir ve umutsuzca göğüs büyüklüğünü azaltmak isterler. Egzersize yaparken, vücudunuz kalorileri yakar ve fiziksel değişikliklere yol açabilecek bir kas oluşturur.

Egzersizin memenin büyüklüğünü nasıl etkileyeceğini anlamak için, göğüslerinizin nelerden oluştuğunu ve egzersizin tüm vücudunuzu nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.

Göğüslerinizin büyüklüğüne bakılmaksızın, tüm kadınlar aynı temel anatomiye sahiptir. Göğüsleriniz bağ dokusu, kan damarları, lenf düğümleri, loblar, lobüller, süt kanalları ve yağdan oluşur. Yağ dokusu, memelerinizin çoğunu oluşturur ve boyutlarını değiştirir. Göğüslerinizin büyüklüğü, genetik, hamilelik ve vücudunuzdaki yağ miktarına göre değişir. Vücudunuz vücut yağ yüzdesinde bir değişim yaşadığında, bu değişikliği önce göğüslerinizde görebilirsiniz.

Göğüs Küçültmek İçin Ne Yapılmalı?

Kuvvet Antrenmanı

Kuvvet antrenmanı kaslarınızı korumak için tasarlanmıştır. Bir egzersiz sırasında kendi ağırlığınızı, direnç bantlarınızı, serbest ağırlıklarınızı veya ağırlıklı makinelerinizi kullanabilirsiniz. Kuvvet antrenmanı, yeni kas dokuları oluşturmanıza ve mevcut kaslarınızı korumanıza yardımcı olabilir. Göğsünüzün göğüs kaslarına odaklandığınızda, göğüslerinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Şınav, dumbell fly egzersizler faydalı pektoral egzersizlerdir. Bu bölgede yeni kas dokusu oluşturursanız, göğüslerinizi kaldırabilir ve sıkılaştırabilirsiniz. Daha küçük göğüsleriniz varsa, göğüs bölgenizde bir artış yaşayabilirsiniz.

Göğüs küçültme hareketleri 5 Egzersiz Yöntemi Resimli

Aerobik egzersizi

Aerobik egzersiz kardiyovasküler sağlığı geliştirir. Koşu, tenis, eliptik antrenör ve yüzme gibi egzersizler aerobik egzersizin tüm formlarıdır. Bu aktivite biçimine girdiğinizde, vücudunuz kalori yakarken kasları oluşturur. Göğüsleriniz çoğunlukla yağ olduğundan, aktivite düzeyiniz arttıkça küçülecektir.

Diyet ve Egzersiz

Göğüs küçültme hareketleri yapanlar, günlük aerobik egzersiz sağlıklı, düşük kalorili diyetle birlikte kullanıldığında, kilo kaybına neden olan bir kalori açığı yaratırsınız. Vücudunuz enerjiyi yağ olarak depoladığından, her kilo kaybı tüm vücut yağınızı azaltır. Bu nedenle, kilo vermek için çalışırken, göğüslerinizin azalmış vücut yağı seviyenizi görsel olarak gösteren ilk yer olduğunu anlayacaksınız.

1 Yorumlar

  • gerçekten benimde denemem lazım egzersiz veya başka birşey ne yapıp yapmalıyım çünkü yakın zamanda göğüslerim çok büyüdü, biraz küçülsün istiyorum

Yorum Yap