Egzersiz yaparak göğüs büyüklüğü azaltmak mümkün

Bir kadın olarak göğüslerinizin büyüklüğü nedeniyle dertli olabilirsiniz. Bazı kadınlar göğüslerinin daha büyük olmasını isterken, diğerleri sırt ağrısından muzdariptir ve umutsuzca göğüs büyüklüğünü azaltmak isterler. Egzersize yaparken, vücudunuz kalorileri yakar ve fiziksel değişikliklere yol açabilecek bir kas oluşturur.


Egzersiz Yaparak Göğüs Büyüklüğü Azaltılabilir mi

Egzersizin memenin büyüklüğünü nasıl etkileyeceğini anlamak için, göğüslerinizin nelerden oluştuğunu ve egzersizin tüm vücudunuzu nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.
Göğüslerinizin büyüklüğüne bakılmaksızın, tüm kadınlar aynı temel anatomiye sahiptir. Göğüsleriniz bağ dokusu, kan damarları, lenf düğümleri, loblar, lobüller, süt kanalları ve yağdan oluşur. Yağ dokusu, memelerinizin çoğunu oluşturur ve boyutlarını değiştirir. Göğüslerinizin büyüklüğü, genetik, hamilelik ve vücudunuzdaki yağ miktarına göre değişir. Vücudunuz vücut yağ yüzdesinde bir değişim yaşadığında, bu değişikliği önce göğüslerinizde görebilirsiniz.

KUVVET ANTRENMANI

Kuvvet antrenmanı kaslarınızı korumak için tasarlanmıştır. Bir egzersiz sırasında kendi ağırlığınızı, direnç bantlarınızı, serbest ağırlıkları veya ağırlıklı makinelerinizi kullanabilirsiniz. Kuvvet antrenmanı, yeni kas dokuları oluşturmanıza ve mevcut kaslarınızı korumanıza yardımcı olabilir. Göğsünüzün göğüs kaslarına odaklandığınızda, göğüslerinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Şınav, dambıl fly egzersizler faydalı pektoral egzersizlerdir. Bu bölgede yeni kas dokusu oluşturursanız, göğüslerinizi kaldırabilir ve sıkılaştırabilirsiniz. Daha küçük göğüsleriniz varsa, göğüs bölgenizde bir artış yaşayabilirsiniz.

AEROBİK EGZERSİZİ

Aerobik egzersiz kardiyovasküler sağlığı geliştirir. Koşu, tenis, eliptik antrenör ve yüzme gibi egzersizler aerobik egzersizin tüm formlarıdır. Bu aktivite biçimine girdiğinizde, vücudunuz kalori yakarken kasları oluşturur. Göğüsleriniz çoğunlukla yağ olduğundan, aktivite düzeyiniz arttıkça küçülecektir.

DİYET VE EGZERSİZDİR

Göğüs küçültme hareketleri yapanlar, günlük aerobik egzersiz sağlıklı, düşük kalorili diyetle birlikte kullanıldığında, kilo kaybına neden olan bir kalori açığı yaratırsınız. Vücudunuz enerjiyi yağ olarak depoladığından, her kilo kaybı tüm vücut yağınızı azaltır. Bu nedenle, kilo vermek için çalışırken, göğüslerinizin azalmış vücut yağı seviyenizi görsel olarak gösteren ilk yer olduğunu anlayacaksınız.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

1 yorum

  1. gerçekten benimde denemem lazım egzersiz veya başka birşey ne yapıp yapmalıyım çünkü yakın zamanda göğüslerim çok büyüdü, biraz küçülsün istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.