Egzersiz Yaparak Göğüs Büyüklüğünü Azaltmak Mümkün

Egzersiz Yaparak Göğüs Büyüklüğünü Azaltmak Mümkün

Bir kadın olarak göğüslerinizin büyüklüğü nedeniyle dertli olabilirsiniz. Bazı kadınlar göğüslerinin daha büyük olmasını isterken, diğerleri sırt ağrısından muzdariptir ve umutsuzca göğüs büyüklüğünü azaltmak isterler.

Egzersiz yapmanın göğüs boyutunu nasıl etkileyeceğini anlamak için, göğüslerinizin nelerden oluştuğunu ve egzersiz yaparken uygulanan hareketlerin tüm vücudu nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.

Göğüslerin büyüklüğüne bakılmaksızın, tüm kadınlar aynı temel anatomiye sahiptir. Göğüsleriniz bağ dokusu, kan damarları, lenf düğümleri, loblar, lobüller, süt kanalları ve yağdan oluşur. Yağ dokusu, memelerinizin çoğunu oluşturur ve boyutlarını değiştirir.

Göğüslerinizin büyüklüğü, genetik, hamilelik ve vücudunuzdaki yağ miktarına göre değişir. Vücudunuz vücut yağ yüzdesinde bir değişim yaşadığında, bu değişikliği önce göğüslerinizde görmeniz mümkündür.

Büyük Göğüsleri Küçültmek İçin Kuvvet Antrenmanları

Kuvvet antrenmanı kaslarınızı korumak için tasarlanmıştır. BU egzersiz sırasında kendi ağırlığınızı, direnç bantlarınızı, serbest ağırlıkları veya ağırlıklı makinelerinizi kullanabilirsiniz. Kuvvet antrenmanı, yeni kas dokuları oluşturmanıza ve mevcut kaslarınızı korumanıza yardımcı olabilir.

Göğüs kaslarına odaklandığınızda, göğüslerinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Şınav, dambıl vb ekipmanlarla uygulanan egzersizler faydalı pektoral egzersizlerdir. Bu bölgede yeni kas dokusu oluşturursanız, göğüslerinizi kaldırabilir ve sıkılaştırabilirsiniz. Daha küçük göğüsleriniz varsa, göğüs bölgenizde bir artış yaşayabilirsiniz.

Resimli Göğüs Sıkılaştırıcı Hareketler

Aerobik Yaparak Göğüsleri Küçültmek

Aerobik egzersizİ kardiyovasküler sağlığı geliştirir. Koşu, tenis, eliptik bisiklet veya yüzme gibi egzersizler aerobik egzersizin tüm formlarıdır. Bu aktivite biçimine girdiğinizde, vücudunuz kalori yakarken kaslarınızı güçlendirirsiniz. Göğüsleriniz çoğunlukla yağ olduğundan, aktivite düzeyiniz arttıkça küçülecektir.

Göğüs Küçültme Hareketleri ve Diyet

Göğüs küçültme hareketleri, düşük kalorili diyetle birlikte yapıldığında, kilo kaybına neden olan bir kalori açığı yaratırsınız. Vücudunuz enerjiyi yağ olarak depoladığından, her kilo kaybı tüm vücut yağınızı azaltır. Bu nedenle, kilo vermek için çalışırken, göğüslerinizin boyutunun değiştiği ve görsel olarak gösteren ilk yer olduğunu anlayacaksınız.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

1 Yorumlar

  • gerçekten benimde denemem lazım egzersiz veya başka birşey ne yapıp yapmalıyım çünkü yakın zamanda göğüslerim çok büyüdü, biraz küçülsün istiyorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.