Ev yapımı dudak kremi yapımı

Kullanmadığınız rujunuz var mı, peki bunlarla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Onları atma! En sevdiğiniz tonları evde dudak kremine dönüştürebilirsin.


Ev Yapımı Dudak Kremi Tarifi

Renginizi, lezzetinizi ve kokunuzu özelleştirin ve hatta eski teneke kutuları veya şık kutularınızı geri dönüştürün ve kremi kişisel olarak özel bir dokunuş haline getirin. Evde dudak kremi yapmanız için bu dört basit adımı uygulamanız yeterlidir.

NASIL YAPILIR

Dudak kremi için bir kap seçin. Sıcak sabunlu suda yıkadığınız dan ve tamamen kuruduğundan emin olun. Malzemelerinizi hazırlayın, genel kural yağın bir kısmı balmumu için iki parçadan oluşmasıdır. İstediğiniz yağı kullanabilirsiniz. Yeni bir koku için nem veya nane yağına badem yağı eklemeyi deneyebilirsiniz.
Arı balmumu, kabın tamamen kuru olduğuna emin olun ve balmumu mikro dalga içerisinde eritin ve çıkarın. Yağlarınızı ve istediğin kadar ruj ekleyin (ruj elendikçe krem o kadar koyu olur). Sıcak karışımı hemen ev yapımı dudak kremini muhafaza edeceğiniz kutuya dökün. Dudaklarında kullanmadan önce gece boyunca soğumasını bekleyin.

YAZAR: Özkan KANDEMİR

ODTÜ mezunu olan Özkan Kandemir, mezun olduktan sonra iş bulamayan listesine girmiş ve daha sonra habercilik yapmaya karar vermiştir. Girişimcilik dünyasında adından söz ettirmek isteyen Kandemir'in en büyük hedefi hergunsaglik.net'i milyonlarca kişiye ulaştırmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.