Dudak Bakımı

Ev Yapımı Dudak Kremi Tarifi

Kullanmadığınız rujunuz var mı, peki bunlarla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Onları atma! En sevdiğiniz tonları evde dudak kremine dönüştürebilirsin. Renginizi, lezzetinizi ve kokunuzu özelleştirin ve hatta eski teneke kutuları veya şık kutularınızı geri dönüştürün ve kremi kişisel olarak özel bir dokunuş haline getirin. Evde dudak kremi yapmanız için bu dört basit adımı uygulamanız yeterlidir.

NASIL YAPILIR: Ev Yapımı Dudak Kremi Tarifi

  1. Dudak kremi için bir kap seçin. Sıcak sabunlu suda yıkadığınızdan ve tamamen kurutulduğundan emin olun.
  2. Malzemelerinizi hazırlayın. Genel kural yağın bir kısmı balmumu için iki parçadan oluşmasıdır. İstediğiniz yağı kullanabilirsiniz. Yeni bir koku için nem veya nane yağına badem yağı eklemeyi deneyebilirsiniz.
  3. Arı balmumu, kabın tamamen kuru olduğuna emin olun ve balmumunu mikro dalga içerisinde eritin ve çıkarın. Yağlarınızı ve istediğin kadar ruj ekleyin (ruj elendikçe krem o kadar koyu olur).
  4. Sıcak karışımı hemen ev yapımı dudak kremini muhafaza edeceğiniz kutuya dökün. Dudaklarında kullanmadan önce gece boyunca soğumasını bekleyin.
Dudak Pembeleştiren Krem

Pratik ve kolay Dudak Kremi Tarifini paylaştık, Umarım bu makaleyi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorum Yap