Dudak Renk Koyulaşmasını Engelleme Yöntemleri

Dudağın Renk Değiştirmesi, Dudak Renginde Beyazlama, Dudakta Renk koyulaşması, Dudakların Beyazlaması ve Kuruması, Dudak Renginin Koyulaşması
Tarafından yazılmıştır İsmail SAĞIR

Dudak rengi bozulması, dudaklarınızın koyu renkleri siyahın ve mavinin tonlarına dönüşeceği veya beyazımsı renk tonlarına dönen bir süreçtir. Bir çoğu için, vücudunuzda hormonal bir değişime işaret eden normal bir durumdur.

Dudaklar yüzünüzün en belirgin özelliklerinden biridir. Dudakta renk koyulaşması problemine çözüm bulmak gerekiyor. Bu durum inanılmaz can sıkıcı ve utanç verici olabilir. Bazen, çevremiz veya diğer alışkanlıklarımızdan dolayı dudaklarımız renk değişikliğini engelleyemiyoruz bu da dudaklarınızın siyaha dönmesi veya biraz mavi olması anlamına gelir.

Ancak, bazı durumlarda güneş veya gıdalar gibi belirli elementlere karşı alerjiyi de gösterir. Genellikle kadınlar erkeklerden daha fazla dudak renk değişikliği vakalarına sahiptir.

Dudakta Renk Koyulaşması Nedenleri?

Dudaklarınız renksizleşmeye başladığında doktorunuza danışmak en iyisidir. Dudak renk değişikliği için en sık bilinen nedenlerden bazıları hormonal değişiklikler, doğum kontrolü ve güneşe maruz kalınması.

Hormonal Değişiklikler

Hormonlar dudaklarınızın doğal renginde değişikliklere neden olabilir. Pregrancy sırasında veya tedaviler sırasında ve terapi sırasında vücuda verildiğinde oluşturulan ve salınan hormonlar, üst dudakta siyah veya mavi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Vücudunuzdaki östrojen seviyesinde bir artış * varsa, dudaklarda daha koyu bir renk değişikliği meydana gelecektir.

Güneşe Maruz Kalma

Cildimiz güneşe duyarlıdır ve dudaklar güneşe maruz kaldıklarında dudakta renk koyulaşması gerçekleşebilir. Dudaklarınızın plajda geçirdiğiniz bir gün sonrası veya uzun bir yolculuğa çıktığınız ve geri döndüğünüzde renk değiştirdiğini fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, güneş ışığı dudaklarınızda koyu renk lekelerin oluşmasına neden olabilir. Güneşten dolayı renk kaybetmemenizi sağlamak için en iyi yol iyi bir güneş kremi elde etmek ve güneş kremi olan ruj uygulamaktır.

Doğum Kontrol Hapı

Ağızdan kontrollü doğum kontrol ilaçlarını kullanan kadınların dudaklarında renk değişikliği oluşma ihtimali yüksektir. Doğum kontrol, hamilelikleri önlemek için vücudunuzun hormonal etkinliğini etkiler ve bu da dudakların renk değişikliğine neden olabilir doğum kontrol hapı almayı bırakırsanız, önümüzdeki birkaç ay içinde dudak renginizi geri kazanacaksınız.

Ağız Çevresi Kararması Çözümü

Renk değişikliği için pek çok yöntem arasında en iyisi her gün bol su tüketin. Günde 10 bardak su vücuda detoks yapabilir buna ilave olarak limon suyunu ekleyebilirsiniz.

Güneşe maruz kalma nedeniyle kolayca hasar görebilen hassas bir cildiniz varsa, dudaklarınızı korumak için iyi bir güneş kremi yatırım yapma vakti gelmiştir.

Dudakların renginin bozulmasına karşı merak uyandıran bir macun oluşturmak için yoğurt ve bal ile olgunlaşmış muzları karıştırabilirsiniz. içeriğiniz yoksa veya herhangi bir malzemeyi sevmiyorsanız doğal dudak renginizi korumak için yatmadan önce her gün Vazelin’i kullanabilirsiniz. Ayrıca diş macununu her hafta bir veya iki kez dudaklarınıza uygulayabilirsiniz; bu ölü derilerinizi temizlemek için iyi bir yoldur.

Dudak Rengi Solmasını Nasıl Engelleriz

Renksiz solmuş dudaklarla ilgili iyi haber, önlenebilir olması, burada doğal renklerinizi geri almanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.
Her gece yatmadan önce Vazelin’i dudaklarınıza uygulayın. Bu dudaklarınızı nemli ve sağlıklı tutacaktır.

Sigara içmeyi en aza indirmeye çalışın ve kahve alternatifi olarak yeşil çay içmeye başlayın; çünkü bu alışkanlıklar renk değişikliğine neden olabilir.
Her gün ruj sürmesi gereken kadınlar, bileşiminde doğal maddeler ve güneş kremi olanları bulmalıdır.

Yatmadan önce daima rujunuzu temizleyin, rujlu dudaklarla yatmaya gitmeyin renk değişiminin en büyük nedenlerinden biridir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.