Mastürbasyon teknikleri ‘Yalnız’ seks

Mastürbasyon teknikleri ‘Yalnız’ seks
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Mastürbasyon yapmak kendi bedeniniz hakkında bilgi edinmek için iyi bir yoldur ve cinsel yaşamınızı iyileştirmeye bile yardımcı olur bu makalemizde Mastürbasyon teknikleri ve mastürbasyon yararlarını ve zararlarını yazacağız .

Mastürbasyon birçok insan için hassas bir konudur. Seks uzmanları, cinsel gelişimin temelini araştırmalarında, mastürbasyon un birçok insan için bir suçluluk ve utanç kaynağı olduğu konusunda uzlaşmışlar.

Son yıllarda mastürbasyonun olumlu duygusal ve fiziksel sağlık yönünden yararı olduğunu gözlemlemeye başladılar.

Mastürbasyon Nedir

“Mastürbasyon” terimi kendi seks organlarına dokunmak ve zevk almak için okşamak anlamına gelir. Kendine zevk veren, kendini uyaran veya kendine sevgi denir.

Son yıllardaki araştırmalar, erkeklerin yüzde 95’i ve kadınların yüzde 89’u mastürbasyon yaptığını tespit etmişler. Çoğu erkek ve kadın, mastürbasyon yaptıkları ilk açık cinsel davranış olduğunu bildiriyor.

Mastürbasyon Teknikleri Nelerdir

Anatomi deki farklılıklar göz önüne alındığında, mastürbasyonun erkeklerde ve kadınlarda farklı bir deneyim olduğu mantıklıdır.

Erkekler neredeyse daima penis milini tutarak ve yukarı ve aşağı harekete geçirerek mastürbasyon yaparlar. Okşama için uygulanan hız ve basınç erkek orgazm erişene kadar artma eğilimindedir.

Orgazmı elde edebildikleri çeşitli tekniklerinin keyfini çıkarıyorlar, Klitoris uyarılma, bir parmak veya cisim kullanarak hafifçe klitorise vurma, Parmakları veya seks oyuncaklarını kullanarak vajinayı uyarma, Göğüs ve meme uyarma, uylukları ritmik bir hareketle sıkıştırmak.

Hem kadınlar hem erkekler çeşitli pozisyonlarda mastürbasyon gerçekleştirebilirler. Bazı erkekler penisini yumuşak yatak takımları veya yastıklara karşı sürtünerek mastürbasyon yapmaktan hoşlanırlar. Bazı kadınlar bacaklarını genişletirken, baskıları stimülasyon sırasında kalçayı sıkıca sıkmaktan daha keyif alırlar.

Mastürbasyonun Faydaları Nelerdir

Ortak bir endişe, cinsel performansı etkilemesi veya cinsel işlev bozukluğu oluşturmasıdır. Aslında, bazı uzmanlar, mastürbasyonun vücudunuzun daha iyi anlaşılmasını ve uyarıya nasıl tepki verdiğini belirleyerek cinsel tepkinizi artırdığına inanılmaktadır.

Mastürbasyon, erkeklerin boşalmayı daha iyi kontrol etmesine ve erken veya gecikmiş boşalma ile ilgili sorunları çözmesine yardımcı olabilir. Kadınlar cinsel ilişki sırasında orgazma nasıl ulaşacaklarını öğrenmek için mastürbasyon yapabilirler.

Mastürbasyon teknikleri ni bilmeniz ve uygulamanız durumunda ayrıca diğer sağlık yararlarına da sahiptir. Stresi azaltır, cinsel gerginliği giderir, Hamilelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların (STD’lerin) yayılmasını önlemek için “güvenli seks” yapma aracı olur, metabolizmayı arttırır ve endorfinlerin üretimini teşvik eder – ‘Endorfin’ ağrı ve stresin azalmasına yardımcı olan beyin kimyasalları

Çiftlerde Mastürbasyon Teknikleri

Cinsel ilişki kurmaya hazır olmayan çiftler veya cinsel ilişki için eğlenceli ve samimi bir alternatif isteyen çiftler karşılıklı mastürbasyon yapabilirler. Bu, eşinize dokunmanız ve yapmanız veya eşinizin yanında kendinize dokunmanız içerebilir. Çiftler, izlerken, dinlerken veya birbirlerine dokunurken aynı anda mastürbasyon yapabilirler.

Karşılıklı deneyiminizi geliştirmek için aşağıdakileri mastürbasyon tekniklerini deneyebilirsiniz, Eşinizle önceden konuşun, bu düşünceyle rahat olduğundan emin olun. Sürtünmeyi azaltmak ve zevki artırmak için bazı cinsel yağlayıcılar kullanın.

Kadın sperme maruz kalabilecek şekilde birbirinize dokunacak sanız doğum kontrolünü kullandığınızdan emin olun. Seyrek olmasına rağmen, gebelik nüfuz etmeden bile ortaya çıkabilir. Aynı şekilde, vücut sıvılarıyla olan herhangi bir yakın temas, CYBH’leri iletebilir; bu nedenle karşılıklı mastürbasyon oral seks veya cinsel ilişki içine girecekseniz korunmayı unutmayın.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.