Cinsel Gücü Azaltan Yiyecekler

Cinsel Gücü Azaltan Yiyecekler

Araştırmalara göre beslenmenin cinsel hayattaki rolü büyüktür. Bu yüzden sağlıklı bir cinsel hayat için nasıl besleneceğimize dikkat etmeliyiz. Cinselliği azaltan yiyeceklerden biri soya fasulyesi. Doğudaki rahipler, cinsel gücü azaltacağına inandıklarından soyayı çok fazla tüketirlerdi.

En büyük soya fasulye üreticisi firma John Harvey Kellog tarafından kurulduğu için de soyanın cinsel gücü azalttığı inancı güçlenmiştir. Çok fazla nane tüketimi de libidonuzu düşürür. Mentol içeren nane testosteron oranın düşmesine veya bilindiği gibi vücudun soğumasına neden olduğu için cinselliği azaltır. Bir diğer baharat ise kişniş. Ne kadar tam tersi yönde iddialar olsa da doğulu din adamları cinsel isteği azalttığına inandıkları için çok fazla kişniş yerlermiş. Bunların haricinde mısır unu krakeri, bamya, meyan kökü ve ton balığının da cinsel gücü azalttığı biliniyor.

Cinsel Gücü Azaltan İçecekler

Cinsel gücü azaltan içeceklerin başında genelde günlük olarak en çok tükettiğimiz kahve gelmektedir. Kahve, içerisinde bulunan kafein nedeniyle önce enerji verse de çok tüketilmesi anksiyeteye neden oluyor. Bu da cinselliği düşürüyor.

Eğer sağlık için düşünülüyorsa kafeini daha düşük olan ve organik üretilmiş kahvelerin tüketilmesinde fayda var. Bir diğeri ise alkollü bir içecek olan cin tonik. Toniğe tat vermesini sağlayan ‘kinin’ maddesinin, testosteron hormonunu azaltıcı etkisinden dolayı cinsel isteği azalttığı biliniyor. Bir diğer yandan alkolün çok tüketilmesi de cinsel isteği azaltan nedenlerdendir. İkisinin bir arada bulunduğu bu içecek libidonuzu düşürmeye yetecektir.

Atıştırmalıklar ve Gevrekler

Cinsel gücü düşüren anafrodizyak yiyeceklerin başında en çok bilinen sabah kahvaltılığı olarak tüketilen mısır gevreği geliyor. Mısır gevreğinin mucidi John Harvey Kellog’ dur. O’nun düşüncesine göre seks de mastürbasyon da psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklardan dolayı kaynaklanıyordu. Bu nedenle bu dürtülerin baskılanması gerekliydi.

Harvey Kellog, içinde şeker ve et olmayan bir kahvaltının cinsel arzuları azaltıcı etkisi olacağını düşünerek mısır gevreğini icat etti. Sinemalarda tüketmeyi çok sevdiğimiz patlamış mısırımız ise hem sağlığımızı hem cinselliğimizi olumsuz etkiliyor. Özellikle mikrodalga fırınlarda ısıtılmış, paketlenmiş patlamış mısırlar, bu paketlerdeki perfluoroalkil asitler nedeniyle bize zarar veriyor.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.