7 Madde ile Erkeklerde Cinsel Sağlık

7 Madde ile Erkeklerde Cinsel Sağlık
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Erkeklerde cinsel sağlık oldukça önemlidir. Bu nedenle sağlıklı bir cinsel hayat yaşamak isteyen erkek aşağıda vereceğimiz 7 madde konusunda hassas davranmalıdır.

Sizin için önemli şeyleri bir sıraya koyun. Mesela televizyon izlemek yerine seks yapmak istiyorsanız; yorgun olduğunuz bir akşamı bölmek yerine sadece sekse ayırın.

Stresin düşmanlarından biri gülmektir. Bu nedenle keyifli ve mutlu olmaya bakın hep. Stresli ve gergin bir gün geçirdiyseniz akşam arkadaşlarınızla komedi filmine gidebilirsiniz. Ya da partnerinle eğleneceğiniz bir aktivite ayarlamak hem sizi rahatlatır hem de eşinizle olan duygusal bağlarınızı kuvvetlendirir.

Rahatlatıcı Bir Ortam Hazırlayın

Rahatlatıcı Bir Ortam Hazırlayın

Stresli bir gün ardından, rahatlamanız kolay olmayabilir. Bu da cinselliğe hazır olmanızı engeller. Sonuçta her an sevişmeye hazır bir halde olamayız. Bu nedenle gevşeyip, kendinizi ve eşinizi sekse hazırlamak için ortam hazırlayın. Loş ışıklar, hafif bir müzik, belki bir iki kadeh içki ya ılık bir duş keyfinizi yerine getirir.

Görsellerden Yardım Alın

Görsellerden Yardım Alın

Çiftler, iki tarafında rahat olabildiği kitap okuma ya da film izleme gibi aktiviteler de daha istekli hale gelebiliyor. Sizde konuşarak doğru yöntemi bulabilir ve hayatınıza sokabilirsiniz.

Aceleci Olmayın

Aceleci Olmayın

Sempatik sinir sistemi stres sonucu oluşur ve daha hızlı nefes almanıza, kalbinizin daha çok çarpmasına, kas gerginliğinizin artmasına, kendinizi gergin ve endişeli hissetmenize yol açar. İyi bir cinsel performansta ise bunlara yer yoktur. Bu nedenle aceleci davranmayı ve ön sevişmeyi uzun tutun.

Cinsel Performansta Egzersizin Önemi

Cinsel Performansta Egzersizin Önemi

Mutlaka gün içinde yürüyüşler ve hafif kültür-fizik hareketleri yapmanız, vücudunuzda biriken stres hormonlarını vücudunuzdan atmanızı sağlar. Ayrıca yapılan egzersizlerin testosteron arttırıcı özelliği de bulunuyor. Fazla kilolarınızı da egzersiz ile vermeniz oldukça kolaylaşacak; fit bir hale gelmeniz cinsel anlamda motive edici olacaktır.

Hayatınızdan Alkolü Çıkarın

Hayatınızdan Alkolü Çıkarın

Alkol, cinselliği artırıcı bir madde olarak düşünülse de bir süre sonra yoğun olarak tüketildiğinde vücudun tüm hormonlarını bozuyor.

Cinsel Yaşantınızda Uykunun Önemi

Cinsel Yaşantınızda Uykunun Önemi

Uyku vücudu dinlendiren ve yenileyen mükemmel bir araçtır. Bu nedenle uyku öncesi kafein alımından uzak durun. Çok geç yatmamaya ve çok fazla uyumamaya gayret edin. Bunlar enerjinizin düşmesine neden olur. Uyuyamadığınız zamanlarda seks yaparak daha keyifli bir uyku uyuyabilirsiniz.

Doktora Danışın

Doktora Danışın

Tüm bu önerilere rağmen cinsel hayatınızı düzenle yemiyorsanız ve büyük bir isteksizlik duyuyorsanız muhakkak uzmana başvurmalısınız.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.