Uzmanlar uyardı: Yazın makyaj malzemesi seçerken dikkat

Yazın Makyaj Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Makyaj malzemeleri, her dönem ve her mevsimde kadınların vazgeçilmez tutkuları arasında yer almaktadır. Fakat kış aylarında kullanılan makyaj malzemeleri ile yaz aylarında kullanılan makyaj malzemeleri arasında çok ciddi farklılıklar mevcuttur. Yaz aylarına girildiği zaman makyajda değişen tek şey renk tonları değildir. Peki, yaz aylarında nasıl makyaj malzemeleri tercih etmeliyiz?

Makyaj malzemeleri güzelliğinizi ön plana çıkarmak adına oldukça önemli bir yardımcıdır. Ancak normal şartlarda kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerini yaz aylarının sıcağında kullanmak güzellikten çok size fazlası ile bir yük getirecektir. Yaz aylarında sıcaklık ve nem arttığından dolayı kış aylarında kullanmış olduğunuz makyaj malzemeleri yerine hava geçiren, daha hafif ve suya dayanıklı olan malzemeleri tercih etmeniz sizi daha çok rahat hissettirecektir.

GÜNEŞ KREMİ

Yaz aylarının vazgeçilmez ürünün güneş kremleri olduğunu kesinlikle unutmayınız. Bunun dışında yaz aylarında kullanacağınız makyaj malzemelerinin cildinizin nefes almasına olanak tanıyan malzemeler olduğuna özen gösteriniz. Örnek verecek olursak eğer her zaman kullanmış olduğunuz fondöten yaz için pekte uygun olmayacaktır. Bunun yerine ten renginize çok yakın olan bir BB kremi tercih etmenizde yarar vardır. Bu durum sizin doğal görünümünüze de katkı sağlayacaktır.

RUJ SEÇİMİ

Dudakların yaz güneşinden korunması gerektiğini hemen hemen bütün kadınlar bilmektedir. Çünkü dudaklarda yoğun güneş ve sıcaktan hasar görüp çatlamalara neden olacaktır. Bu nedenden dolayı yazın ruj ya da parlatıcı kullandığınız zaman bunun altına güneş koruyuculu dudak nemlendiricileri sürmeyi kesinlikle unutmayınız.

RİMEL SEÇİMİ

Yaz aylarında terlemekten asla kaçamazsınız. Bu gibi zamanlarda gözünüzde kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerin çok kolay bir şekilde silinip ya da en kötüsü akabilir. Gözler için en doğru yapılacak işlem, suya dayanıklı eyeliner ve rimeller olacaktır. Bu gibi durumlarda çok kolay bir şekilde eyeliner ve rimeli kolay bir şekilde çıkarıp yenileyebilirsiniz.
Yaz aylarında bir diğer can sıkıcı durum ise güneş yanıklarıdır. Bunun önüne geçemiyorsanız eğer duş aldığınız zamanda kese ve peeling yapabilirsiniz. Bu işlem makyaj malzemesinden çok bir bakım olarak söyleyebiliriz.

SAÇ BAKIMI

Yaz aylarında güneş ışınlarına en çok maruz kalan yerin saçlarınızın olduğunu kesinlikle unutmayınız. Yoğun sıcaklık, yüksek nem ve sık sık alınmış olan duşlar saçların kuruyup yıpranmasına neden olacaktır. Bu gibi durumun oluşmaması için saç maskeleri ile saçlarınızın hem bakımını hem de güzel görünümün devam etmesini sağlayabilirsiniz.

TIRNAKLARINIZ

Yaz aylarında en çok tercih edilen makyaj ürünleri arasında ojeler gelmektedir. Özellikle de yazın kullanılmış olan sandalet ve açık ayakkabılar ojeli tırnaklarınızı ve görünümü neticesinde güzelliğinize güzellik katacaktır. Ancak yaz aylarında da oje kullanımı konusunda özel göstermeniz gerekmektedir. Bu konuda sıkça ve neme karşı dayanıklı ve kaliteli ojeleri tercih etmenizi öneririz.
Sadeliğin ön planda olduğu abartı görünümden uzak, korucu ve tazeleyici makyaj malzemeleri ile güzelliğinize güzellik katacaksınız.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.