Evde Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskesi Yapımı ve Faydaları

Kozmetik ürünlerine yatırdığınız para ve başarısızlıklar sonucu hayal kırıklığına uğradınız mı Pes etme. Evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı ve faydalarını görmenizin zamanı geldi.
Kendisi için nadiren vakit bulan yoğun bir ev kadını mısın? Veya ofis projenizi zamanında yetişmeyeceğini düşündüğünüz için kendinize zaman ayıramıyor musun? Her iki durumda da, sürekli bazı şeyleri panik ediyorsun ve kendini ihmal ediyorsun. Bayanlar, yaşınızı bu yarışta kaybettiğiniz şeylerden biri olduğunu bilmelisiniz.

Evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı

Süt ve Kakao Yüz Maskesi

Kraliçe ve prenses çağından beri, sütte banyo yapmanın cildin parlaklığını ve yumuşaklığını arttırdığı düşünülmektedir. Süt ve gül yapraklarıyla dolu bir küvet bugün bile lüks bir güzellik banyosu olur. Sütün ve şekersiz kakao tozunun bu basit karışımıyla aynı duyguyu hissedersiniz. Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi birbirine karıştırıp daha genç ve daha parlak görünen ciltler için yüzünüze uygulamanız. 10 dakika bekletin ve büyüyü kendiniz görün. İçinizdeki kraliçeyi dışarı çıkarın!

Salatalık Yüz Maskesi

Kendi mutfağınızda rendelenmiş salatalık kullanarak yapabileceğiniz çok daha basit bir yaşlanma karşıtı yüz maskelerine geçelim . Yumurta beyazı, bir çorba kaşığı limon suyu ve elma macunu rendelenmiş salatalıkta içine eklenmelidir. Maskeyi yaklaşık 20 dakika cildinizde tutun ve kırışıksız cilt artık hayalinizde kalmasın. Salatalıkta silis ve antioksidanların bulunması, sizi her zamankinden daha taze görünmenizi sağlar ve koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Salatalık maskesi sana daha iyi, rahatlatıcı ve canlandırıcı bir etki verir

Çilek ve Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

En kolay Evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı olan ve güzel oldukları için, çilekler cildinizi parlaklaşması na hayati bir rol oynamaktadır. Birkaç tane çilek püre haline getirin ve yumurta akı ilave edin, Bu yüz maskesi kırışıklıkları gidermek için sihirli bir karışım olarak kullanın. Kuru olana kadar bıraktıktan sonra macunu durulamak için soğuk su kullanın. Çilek, C vitamini içerir ve yağlı ciltler için çok etkilidir. Cildiniz genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Akne izlerinden kurtulmak isteyen herkes için bu ev yapımı yaşlanma karşıtı yüz maskesi iyi bir çaredir.

Yağlı bir cilt ile uyanıyorsanız, bu çilek ve yumurta beyazının bileşimi sizin için harikalar yaratacaktır. Yumurta beyazı cildinizi sıkar ve yüzünüzdeki gözenekleri en aza indirgeyerek yağlı cildi azaltır.

Kuru Ciltler İçin Avokado ve Bal Yüz Maskesi

Cildiniz pul pul ise, bunu denemekten çekinme. Hanımlar, şimdi olmazsa o zaman ne zaman? Avokado, Hindistan cevizi yağı ve balın bu parlak kombinasyonu ihtiyacınız olan şeydir. Hindistan cevizi yağı ve Avokado cildinizi nemlendirir ve bal sizi iyileştirir sizi daha parlak görünür hale getirir. Victoria Beckham ve Jessica Biel gibi ünlüler avokado maskeleri kullanıyorlar. Sen denemek için ne bekliyorsun

Kremsi ve yumuşak hale gelinceye kadar avokadoyu ezin. İçine Hindistan cevizi yağı ve bal ilave edin yüzünüze uygulayın. Gözlerinize temas etmemesine özen gösterin. Maskeyi 10-15 dakika açık bırakın. Onu silmek için sıcak ve nemli bir bez kullanın ya da ılık suyla yıkayın.

Kırışıklık giderici ev yapımı krem

Kırışıklıklara Muz Yaşlanma Karşıtı Yüz Maske

Kaba ve Kırışık cildinizi daha pürüzsüz hale getirmek istiyorsanız, muz ilk ve en iyi çözümünüz dür. Deri tedavisi söz konusu olduğunda çok faydalı olduğu bilinmektedir. Cildinize nemlendirici bir etki kazandırır. Olgun bir muz püre haline getirin ve cildinize uygulayın. 15 dakika sonra yıkamak için ılık su kullanın.

Limon ve Yulaf Yüz Maskesi

½ fincan pişmemiş yuvarlak yulaf ve 4 yemek kaşığı limon suyu karışımı hazırlayın ve bunu cildinize uygulayın. 5-10 dakika bekletin. Bu, cildi yağlı olanlara mükemmel bir uyum sağlar ve cildinizi gençleştirir. Bu maskeyi kullanarak o koyu lekelerden ve yağlı deriden kurtulabilirsiniz. Limon bunu yapmanıza yardımcı olur ve cildinizin tonu düzleştir. Yulaf ezmesi sivilcenizi ve yağlı cilt ile ilgili diğer problemleri azaltır.

Papaya ve Yoğurt Maskesi

Papaya, ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur, parlayan cilt ile sonuçlanır. Aynı zamanda cildin beyazlatılmasında sağlar. Papaya da Vitamin C, Vitamin A ve Vitamin E bolca bulunur. Yoğurt, kırışıklıklarınızı azaltır ve içerisindeki laktik asit gözeneklerin sıkışmasını sağlar. Bu cildinizi aydınlatmak için az miktarda limon suyu kullanılabilir. 2 çorba kaşığı papaya, yoğurt ile yarım çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Maskeyi uygulayın ve yaklaşık 20-25 dakika bekletin sonra da tatlı su ile yıkayın.

Yoğurt Yüz Maskesi Faydaları ile parlayan cilt elde edebilirsiniz
Bu basit evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı faydaları sizi şaşırtacak

Yorum Yap