Uzmanlar cildi rahatlatan yöntemleri açıkladı

Uzmanlar cildi rahatlatan yöntemleri açıkladı
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Cildiniz çok yorgun bir yapıya sahip ve neme fazlası ile ihtiyacı var ise önereceğimiz maske tariflerini denemenizi tavsiye ederiz. Önermiş olduğumuz maske tarifleri hem sizi yorgun bir görünümden uzaklaştıracak hem de cildinizi rahatlatıp daha canlı bir hale getirecektir.

ZEYTİNYAĞI, BAL VE KAHVE

Solgun ve cansız bir cilt görünümüne sahipseniz eğer, zeytinyağı, bal ve kahveyi denemenizde yarar var. Bununla birlikte, nemlendirici ve besleyici özelliğine sahiptir. Bu karışım içerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildiniz daha sağlıklı bir görüntü ve yapıya sahip olacaktır.
1 yemek kaşığı kadar bal, 5 çay kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı kadar zeytinyağının tam karışım olana kadar karıştırınız. İyice kıvama geldikten sonra karışımı, göz çevresine yaklaştırmadan boyun ve yüz bölgelerine uygulayınız. Yarım saat kadar bu karışımı cildinizde beklettikten hemen sonra maskeyi ılık su yardımı ile temizleyiniz.

GÜL VE ÇİLEK

Güneş ışınlarına duyarlı bir cilde sahipseniz eğer bu cildiniz için tercih etmenizi öneririz. Gül ve çileğin karışımı ile cildiniz yumuşak, rahat ve canlı bir görünüme sahip olur.
Bir avuç kadar gülü kurutun. Hemen sonrasında ise öğütüp toz haline getirin. Birkaç tane çilek alarak püre haline getirin. Püre haline getirmiş olduğunuz çileklerin üzerine gül yapraklarını da ekleyerek karıştırınız. Karışım iyice kıvamını aldıktan hemen sonra boyun ve yüz bölgesine sürünüz. Kuruyana kadar bekletmiş olduğunuz maskeyi ılık su yardımı ile temizleyiniz.

BAL VE MUZ

A vitamini bakımından çok zengin olan muz ve etkili bir antioksidan olan balı cildinize uyguladığınız zaman hem sıkılaşmış bir cilde sahip olacaksınız hem de cildinizdeki nem dengesini korumuş olacaksınız.
Yarım muzu ezip püre haline getiriyoruz. 2 yemek kaşığı kadar balı yapmış olduğunuz püreye ekleyip karıştırınız. Maske kıvam aldıktan hemen sonra yüzünüze sürünüz. 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten hemen sonra ılık su yardımı ile maskeyi temizleyiniz.

YEŞİL ÇAY

Tahriş olmuş olan cildinize çare arıyorsanız, yeşil çay tam size göredir. Cildinizi fazlası ile rahatlatacak bir hisse kavuşmuş olacaksınız.
2 poşet yeşil çayı iki bardak kadar olacak şekilde demleyiniz. Demlendikten sonra çaylar oda sıcaklığına geldikten hemen sonra bir pamuk topu yardımı ile yüzünüze ve boyun bölgenize sürünüz. 10-15 dakika kadar bekledikten hemen sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyiniz.

MANGO

Mangoyu püre haline getirdikten hemen sonra yüzünüze sürünüz. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklettikten hemen sonra işleminiz bitmiş olacak, yüzünüzü ılık su ile temizleyiniz. Mango sayesinde cildiniz hem pürüzsüz bir görünüme sahip olacak hem de cildinizi yumuşatacak.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.