Sivilceler için aloe vera çok etkili olduğu ortaya çıktı

Sivilceler için Aloe vera kullanımı, içeriğinde bulunan gibberellin, mannalar ve sivilcelere neden olan propionibacterium da dahil olmak üzere bakterileri ve virüsleri öldüren polisakkaritler gibi saponinleri içerir . Bu bitki aynı zamanda salisilik asit içerir, bu bileşim gözenekleri açan ve sivilceleri, siyah noktaları ve beyaz kafa örneklerini deriden temizleyen bir bileşiktir. Ayrıca cildin pH dengesini düzenlemeye yardımcı olur.

Aloe Vera’nın güzellik yararları tüm dünyada iyi bilinmektedir. Bu sulu bitki, suyu yaprakları ve kökleri arasında saklar ve etli bir görünüm kazanır. Nemlendiriciler, yüz yıkama maddeleri, sabunlar ve güneşten koruyucu losyonlar da nemlendirici, iyileştirici ve yatıştırıcı özelliklerinden dolayı aktif bir bileşen olarak kullanılır. Eski Yunanlılar ve Romalılar, aloe Verayı, yaraları, kesikleri ve iltihapları tedavi etmek için kullandılar. Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın aloe vera jelini güzellik rejiminin bir parçası olarak kullandığına inanılıyor.
Akne ve sivilceleri nasıl iyileştirdiğini ve onlardan kaynaklanan yara izlerini nasıl tedavi ettiğini öğrenelim.

Aloe jelin de bulunan magnezyum laktat sivilce kaynaklı kaşıntı hissini hafifletir. Cildin kızarıklığına ve güneş yanığının tedavisinde de etkilidir..
Sadece sivilceler için değil, aloe jel de cilt yenilenmesini teşvik ederek sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur. Aloe’da mevcut olan antrakinon cildi canlandırır ve hücre gelişimi ve restorasyonunu arttırır. Bu, sivilce izlerini gidermede ve cildinizin parlak ve kusursuz görünmesine yardımcı olabilir.
Akne ve sivilcelerin neden olduğu yara ve lekelerin görünümünü azaltmak için cilt pigmentasyonunu da hafifletir.
Deride kir birikmesi gözenekleri tıkar, bakteri enfeksiyonu ve siyah uçlara neden olur. Bu jelin yüz üzerinde düzenli uygulanması gözenekleri sıkıştırır, böylece gözeneklerin mikroplara maruz kalmasını azaltır.

Aloe vera jel ve aloe vera suyunu kullanmanın faydaları, bilim adamları tarafından yoğun bir şekilde incelenmiş ve yukarıda belirtilmiş olan hususlar, aloe’nin sağlıklı bir cilt ve vücuda sahip olmasına nasıl yardımcı olduğuna yardımcı olan hususlar açıklanmıştır.

Sivilce Tedavisinde Aloe Vera Nasıl Kullanılabilir?

Sivilceler için Aloe Vera: Sivilce Tedavisinde Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Sivilceler için Bal ve Aloe Vera

Malzemeler:
1 çorba kaşığı aloe vera jeli
1 çorba kaşığı bal
1-2 çay kaşığı gül suyu
Hazırlık:
Aloe vera jeli, bal ve gül suyunu pürüzsüz bir macun haline getirmek için karıştırın. Cildinizi aydınlatmak için bu yüz maskesine bir parça zerdeçal ekleyebilirsiniz.
Uygulama:
Bu maskeyi sivilce eğilimli alanlara uygulayın ve 20 dakika sonra yıkayın.
Sivilcelerden kurtulmak için haftada üç kez bu maskeyi kullanın.
Nasıl ?
Bal, antibakteriyel bir ajandır ve ayrıca çeşitli antioksidanlar içerir. Deriyi rehidrate eder ve bu, üretilen fazla sebumu kontrol altına alır. Ayrıca sivilce dışında bir çok cilt rahatsızlığının tedavisinde faydalı olan temizleyici ve iyileştirici özelliklere sahiptir.
Önlemler:
Yok
Sivilceler için Aloe Vera: Sivilce Tedavisinde Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Svilceler için Aloe Vera ve Limon

Malzemeler:
1-2 çorba kaşığı aloe vera jeli
Birkaç damla limon suyu
Hazırlık:
Aloe vera jeline limon suyu ilave edin ve bir macun oluşturmak üzere iyice karıştırın.
Uygulama:
Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve gece boyunca beklemesine izin verin.
Yapışkanlı olduğunu düşünüyorsanız, durulamadan önce maskeyi en az bir saat bekletin.
Sivilce iyileşene kadar bunu her gece tekrarlayın.
Nasıl?
Limon ve aloe vera jelinin temiz antibakteriyel özellikleri sivilceleri giderir . Limon suyu cildinizi temizler ve arındırır ve ciltteki gözenekleri sıkılaştırır, böylece tıkanmaların önler.
Önlemler:
Hassas cilde sahipseniz, limon suyunu domates suyu ile değiştirin, çünkü hafiftir.

Aloe Vera sivilceleri tedavi etmediğini, buna bağlı enfeksiyon, şişme, iltihaplanma ve kızarıklığı azaltıldığını hatırlamak önemlidir. Biyolojik olarak aktif bileşenleri ile iyileşme sürecini hızlandırır. Bunu zaman içinde düzenli olarak kullanmak gelecekteki akne ve sivilce oluşumlarını önleyebilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

2 Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.