Sivilce İzleri İçin Tedavi Sivilce İzlerinden Kurtulun

Sivilce İzleri İçin Tedavi Sivilce İzlerinden Kurtulun
Tarafından yazılmıştır Esra HARAMOĞLU

Kimse vücudunun herhangi bir yerinde özellikle de yüzdeki yara izlerini sevmez! Sivilce nasıl geçer cevabına mutfakta kolayca bulacağınız bazı basit doğal maddelerle sivilce izlerini tedavi edebilirsiniz. Anti bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip az miktarda doğal İçerikler, sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Yara izleri biraz daha inatçıdır, çünkü daha fazla zaman ve daha fazla çaba gerektirir. Ekstra çabalarla sivilce izlerinden kesinlikle kurtulabilirsiniz. Sivilce nasıl geçer en iyi tedavi yöntemlerini bu makalede listelenmiştir.
Bazı doğal ve ev yapımı beyazlatma ajanlarının bu inatçı sivilce izleriyle yolunuzu ayırmanıza nasıl yardımcı olabileceği konusunda şaşkına dönmeye hazır olun!

İşe başlamadan önce sivilce izleri gelişmesini nasıl engelleyebileceğimizi görelim! Bunu yapmak, en azından gelecekte sivilce izlerinden kaçınabilir ve onları tekrar tekrar tedavi etmek için çaba sarf etmeyiz!
Kendinizi, sivilce izleri geliştirmemek için kaçınmanız gereken birkaç şey var. Sivilceleri geliştirmiş olsanız bile, o ölümcül yara izninizin olması zorunlu değildir! Başlayalım!

Sivilcelerinizle Oynamayın

İtiraf edelim! Onları yok etmek için sıktığımız ve bazen oynadığımız zamanlar oluyor. Bütün mesele nedir? Ne akne kaybolur ne de boyutu küçülür! Bizler sivilcelerle uğraştıkça sayıları daha fazla çoğalıyor. Sadece 4 veya 5 sivilceden değilde yüzünüzün tamamının parlamasını istiyorsanız, sivilcelerinizle oynama.

Kavurucu Güneşten Uzak Durun

Cildinizi sıcak güneşe maruz bıraktığınızda, sivilceniz in koyulaşması ihtimali yüksektir. Bu sivilcenizi daha açık bir şekilde görülebilir hale getirecektir. Bu nedenle güneşe aşırı maruz kalmayı önleyin. Güneşten uzak tutmak için güneş kremi uyguladığınızdan emin olun .

Kirliliğe Aşırı Maruz Kalma

Özellikle trafiği kalabalık bölgelerde yaşayanlar için takip edilmesi biraz zor olabilir ancak bu bir zorunluluktur sivilceleri azaltmak için. Sivilcenizi kir ve kirlilikle karşı karşıya kaldığınızda, kir parçacıklarının akneye bulaşmasına ve sivilasyonların çoğalmasına neden olma şansı yüksektir. Bu nedenle, Yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin.

Aloe Veranın Cildinize Faydaları

En kolay evde sivilce tedavisi yöntemidir. Aloe Vera, şişkin deriyi yatıştırmaya ve yaralarınızın iyileşme sürecini hızlandıran hasarlı dokuları yenilemeye yardımcı olan harika bir bitkidir.

Aloe Vera güzellik rejimlerinin çoğunda düzenli bir madde olmuştur. Özellikleri miras olarak sivilce yanı sıra sivilce izlerini kapatmaya yardımcı olur. En iyi yöntem Aloe Vera yaprağından elde ettiğiniz Aloe Vera jelini kullanmanızdır. Aloe Vera doğal olarak mevcut değilse, Aloe Vera jeli içeren tezgah üstü kozmetik ürünlerden birini seçebilirsiniz.

Aloe Vera Sivilceler İçin Kullanımı

Aloe Vera taze yaprak ve küçük dikenler olduğundan dikkatle yeşil yapraklı kısmını sıyırın. Jel bölümünü ayrı ayrı alıp doğrudan jelinizi yara alanınıza uygulayın. Başka bir alternatif, piyasada bulunan Aloe Vera jelini uygulamaktır. Böylece, yara izleri gün ışığına çıkacak ve cildinize doğal bir parlaklık göreceksiniz.

Sonuçta sivilce izleri bırakmayan doğal parlayan ciltler elde edebilirsiniz! Doğru sonucu görmek için bu uygulamayı günde iki kez yaklaşık 2 hafta boyunca kullanın. Aradaki farkı hissettiğinizde şok olacaksın!

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.