Sivilce Nasıl Geçer Evde Tedavi Yöntemleri

Kimse vücudunun herhangi bir yerinde özellikle de yüzdeki yara izlerini sevmez! Sivilce nasıl geçer cevabına mutfakta kolayca bulacağınız bazı basit doğal maddelerle sivilce izlerini tedavi edebilirsiniz. Anti bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip az miktarda doğal İçerikler, sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Yara izleri biraz daha inatçıdır, çünkü daha fazla zaman ve daha fazla çaba gerektirir. Ekstra çabalarla sivilce izlerinden kesinlikle kurtulabilirsiniz. Sivilce nasıl geçer en iyi tedavi yöntemlerini bu makalede listelenmiştir.

Bazı doğal ve ev yapımı beyazlatma ajanlarının bu inatçı sivilce izleriyle yolunuzu ayırmanıza nasıl yardımcı olabileceği konusunda şaşkına dönmeye hazır olun!

İşe başlamadan önce sivilce izleri gelişmesini nasıl engelleyebileceğimizi görelim! Bunu yapmak, en azından gelecekte sivilce izlerinden kaçınabilir ve onları tekrar tekrar tedavi etmek için çaba sarf etmeyiz!

Kendinizi, sivilce izleri geliştirmemek için kaçınmanız gereken birkaç şey var. Sivilceleri geliştirmiş olsanız bile, o ölümcül yara izninizin olması zorunlu değildir! Başlayalım!

Akne – Sivilcelerinizle Oynamayın

İtiraf edelim! Onları yok etmek için sıktığımız ve bazen oynadığımız zamanlar oluyor. Bütün mesele nedir? Ne akne kaybolur ne de boyutu küçülür! Bizler sivilcelerle uğraştıkça sayıları daha fazla çoğalıyor. Sadece 4 veya 5 sivilceden değilde yüzünüzün tamamının parlamasını istiyorsanız, aknelerle oynamayı bırakın!

Kavurucu güneşten uzak durun

Cildinizi sıcak güneşe maruz bıraktığınızda, sivilceniz in koyulaşması ihtimali yüksektir. Bu sivilcenizi daha açık bir şekilde görülebilir hale getirecektir. Bu nedenle güneşe aşırı maruz kalmayı önleyin. Güneşten uzak tutmak için güneş kremi uyguladığınızdan emin olun .

Kir ve Kirliliğe Aşırı Maruz Kalma

Özellikle trafiği kalabalık bölgelerde yaşayanlar için takip edilmesi biraz zor olabilir ancak bu bir zorunluluktur sivilceleri azaltmak için. Sivilcenizi kir ve kirlilikle karşı karşıya kaldığınızda, kir parçacıklarının akneye bulaşmasına ve sivilasyonların çoğalmasına neden olma şansı yüksektir. Bu nedenle, Yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin.

Şimdi evde akne izleri tedavisine göz atalım! Bu doğal evde sivilce tedavisi yöntemler sivilce ve izlerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır!

Sivilce Nasıl Geçer

Aloe Vera kullanarak sivilce nasıl geçer
En kolay evde sivilce tedavisi yöntemidir. Aloe Vera, şişkin deriyi yatıştırmaya ve yaralarınızın iyileşme sürecini hızlandıran hasarlı dokuları yenilemeye yardımcı olan harika bir bitkidir.

Aloe Vera güzellik rejimlerinin çoğunda düzenli bir madde olmuştur. Özellikleri miras olarak sivilce yanı sıra sivilce izlerini kapatmaya yardımcı olur. En iyi yöntem Aloe Vera yaprağından elde ettiğiniz Aloe Vera jelini kullanmanızdır. Aloe Vera doğal olarak mevcut değilse, Aloe Vera jeli içeren tezgah üstü kozmetik ürünlerden birini seçebilirsiniz.

Aloe Vera nasıl kullanılır?
 • Aloe Vera taze yaprak ve küçük dikenler olduğundan dikkatle yeşil yapraklı kısmını sıyırın.
 • Jel bölümünü ayrı ayrı alıp doğrudan jelinizi yara alanınıza uygulayın.
 • Başka bir alternatif, piyasada bulunan Aloe Vera jelini uygulamaktır.
 • Böylece, yara izleri gün ışığına çıkacak ve cildinize doğal bir parlaklık göreceksiniz.

Sonuçta sivilce izleri bırakmayan doğal parlayan ciltler elde edebilirsiniz! Doğru sonucu görmek için bu uygulamayı günde iki kez yaklaşık 2 hafta boyunca kullanın. Aradaki farkı hissettiğinizde şok olacaksın!

Domates kullanarak sivilce nasıl geçer

Evet! doğru duydun! Domatesler mutfaktaki sebze olarak değil, aynı zamanda güzellik malzemesi olarak da kullanılabilir! Kırmızı domatesler yüzünüzden sivilce izleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Bu aynı zamanda akne izleri için yüz bakımı olarak da kullanılabilir. Bu sivilce izleri için doğal olarak iyi bir testtir. Vitamin C ve sitrik asit açısından zengin olan domatesler, yaralarınızı hafifleten doğal bir beyazlatma maddesi olarak görev yapar.

Nasıl Uygulanır?

 • Akne izleri için en basit tedavi budur.
 • Tüm yapmanız gereken olgun olan taze kırmızı domates.
 • Hamurunu çıkarmak domatesleri ezin
 • Bu karışımı günde üç kez sivilce izlerine sahip tüm bölgelere sürün.
 • 20-30 dakika bekletin ve temiz su ile yıkayın.

Bu işlemi düzenli olarak tekrarlamak yaralarınızı hafifletmekle kalmamakta aynı zamanda yara izlerinin sayısını azaltacaktır.

Kakao Yağı kullanarak sivilce nasıl geçer

Kakao yağı, mükemmel nemlendirme özelliklerine sahip, neredeyse tüm nemlendirici ürünler için “ilave” bir madde haline gelmiş inanılmaz bir nemlendiricidir. Sivilce izlerinden kurtulmaya çalışıyorsanız sizin için harikalar yaratır.

Kakao yağı, cildinizin farklı katmanlarına kolayca nüfuz edebilen mükemmel bir yumuşatıcıdır. Dermis katına kadar derinin derinliklerine gider. Yara izlerinin oluşumundan sorumlu katmana ve yavaş yavaş nemlendiriciye ulaşır ve bu bölüm, izleriniz giderek kaybolur.

Ayrıca, hepimiz muhtemelen iyi beslenen ve nemlendirilmiş bir cildin izleri ve diğer lekeleri fark etmeyi daha az belirgin hale getirdiğinin farkındayız!

Uygulama

 • Piyasadan bir miktar kakao yağı alıp buzdolabında saklayın.
 • Gece doğrudan yüzünüze kakao yağı uygulayın. Yüzünüzün temiz olduğundan ve kirden arındırılmış olduğundan emin olun.
 • Kakao yağını bir gece yüzünüzde bırakın ve sabahları ılık su ile yıkayın.
 • Sabahları kakao yağı da uygulayabilirsiniz. Ama sabah uygulamada akşama kadarki sürede, kakao yağı cildinize yağlı bir görünüm verebilir! Gece uygulanması önerilir.

Böylece, yara izlerinin kaybolmasının yanı sıra cildinizin daha pürüzsüz ve parlak görüneceğini de göreceksiniz.

Limon Suyu kullanarak sivilce nasıl geçer

Limon suyu sivilce yaraları için en iyi ev ilaçlarından biridir. Çok kolaylıkla erişilebilen limon, sivilce izlerinin tedavisinde günlük güzellik malzemesi olarak kullanılabilir.

Limonda bol miktarda bulunan C vitamini, kolajeni yeniden yapılandırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda çillerinizi azaltır sivilce izlerini hafifletir. Şişkin kırmızı sivilceye maruz kaldıysanız, limon suyu yine kurtarıcıdır!

Bunu deneyin!

 • Tek yapmanız gereken buzdolabında yatan taze limonu kapmak ve suyunu sıkmaktır.
 • Pamuk yardımıyla yavaşça sivilce izlerine uygulayın.
 • Sitrik asit cildinizde çok sert yakıcı olduğunu fark ederseniz, limon suyunu biraz saf su ilave ederek seyreltebilir siniz.
 • Suyu akne izlerinizde yaklaşık 30 dakika bırakın ve daha sonra berrak su ile yıkayın.
 • Limon suyu ile yapabileceğiniz başka bir alternatif de buna biraz bal ilave etmek ve daha sonra bu karışımı uygulamaktır.
 • Bu işlemi 2-3 hafta tekrarlayın.

Limon suyu uygularken dikkat etmeniz gereken bir şey, limon suyu uygulandıktan sonra güneşin altında adım atarken güneş kremi uyguladığınızdan emin olunmasıdır.

Limon suyunu uyguladığınızda cildiniz daha hassas olur ve güneş ışınlarıyla reaksiyona girer. Böylece acıyı kurtarmak için güneş kremi uygulayın!

Zeytinyağı kullanarak sivilce nasıl geçer

Sivilce izleri için doğal tedavilerden biridir. Zeytinyağı, A, C, D, E ve B2 vitamini gibi hayati vitaminlerin başında gelmektedir . Bütün bu vitaminler cildinizi besler ve sivilce izlerini hafifletmenize yardımcı olur.

Zeytinyağı antioksidan ve doğal temizleme tekniklerine yardımcı olur demir yönünden çok zengindir. Zeytinyağının uygulanmasıyla ölü deri hücreleri çıkarılır ve yeni cilt hücrelerinin gelişimi için alan kazandırır.

Nasıl Uygulanır?

 • Zeytinyağı, ılık su ve temiz havlu gerekir.
 • Yatmadan önce yüzünüze eşitçe zeytinyağı uygulayın.
 • Temiz bir havluyu istediğiniz gibi ılık suya veya sıcak suya daldırın ve yüzünüze koyun. Bu buhar, ciltteki gözenekleri açmanıza yardımcı olur ve zeytinyağının cildiniz tarafından iyi emilmesini sağlar.
 • En iyi sonuç için yüzünüzdeki yağa masaj yapabilirsiniz. Zeytin yağını bir gece bırakmayın. Masaj tamamlandıktan 10 dakika sonra yağı yıkamanız gerekir.
 • Doğru Sonuca ulaşmak için yaklaşık 2 hafta boyunca bu uygulamayı tekrarlayın.

Bunlar sivilce izlerinden kurtulmak için kullanışlı gelebilecek akne izleri için en iyi doğal ev yapımı tedavilerden bazılarıydı. Deneme yanılma yöntemini benimseyerek yapmaya başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş, tecrübesiyle, sivilce izleri için hangi tedavinin sizin için en iyi sonuç verdiğini öğreneceksiniz!

Bu Süre boyunca sabrınızı sürdürmeniz gerekiyor. Dolayısıyla takip ettiğiniz uygulama ne olursa olsun, sabır uzun vadede size yardımcı olacak!

Yorum Yap