Selülite iyi gelen yiyecekler

Selülite iyi Gelen Yiyecekler
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Selülite iyi gelen yiyecekler, selülit oluşumunu yavaşlattığı gibi cildi sıkılaştırıp selülit görüntüsünü en aza indirdiği tespit edilmiştir. Selülit oluşumunu engelleyip yavaşlatan ve doğru beslenmeyi yakından inceleyelim

Selülit, hemen hemen her kadında görülen görüntü ve psikolojik çöküntü sebebidir. Bu söylediğimiz öylesine bir varsayım kesinlikle değildir. Bilimsel çalışmalar ve istatistiklere bakıldığı zaman her 10 kadının dokuzunda bu rahatsızlıktan dolayı moral bozukluğu ve ruhsal yıpranma görülmektedir. Selüliti olan kadınlar fazla kiloları sorumlu tutsa da aslında selülitin en temel sorumlusu genlerden gelmektedir.
Genlerden sonrada vücutta oluşmuş olan toksinler ve hormonlarda selülitin oluşmasına öncülük etmektedir. Kişide selülit bir kez ortaya çıktığı zaman bu selülitleri tamamen sıfırlamak ne yazık ki mümkün değildir.

Brokoli:

Besin değerlerine bakıldığı zaman diğer birçok sebzeyi geride bırakmaktadır. İçerisinde hem sağlık hem de güzellik açısından birçok mineral ve vitamin barındırmaktadır. Burada en önemli detay ise brokolinin içerisinde bulunan alfa lipoik asittir. Bu asit kollajen liflerinin sertleşmesine engel olmaktadır. Buda selülit oluşumunun önüne geçmektedir. Haftada mutlaka 3-4 kes haşlanmış brokoli tüketmeniz hem güzellik açısından hem de güzellik açısında faydalı olacaktır.

Domates:

Domatese canlılık ve kırmızı rengini veren özelliklede kadınlar için mucizevi bir antioksidan olarak kabul gören likopen maddesi kan dolaşımını hızlandırıp canlandırmaya neden olmaktadır. Likopen içeren diğer besinler ise kayısı, pembe greyfurt ve karpuzdur.
Bununla beraber domates, C ve E vitaminleri bakımında da çok zengin olduğundan dolayı cildin sıkılığını koruması ve kolajen üretimini desteklemektedir.

Elma Sirkesi:

Hızlı bir şekilde vücut detoksu yapmak istiyorsanız eğer yemeklerinize elma şırası sirkesi eklemeniz önerilmektedir. Bağırsaklarda bulunan zararlı bakterilerin temizlenmesine olanak sağlayan bu sirke aynı zamanda kalça ve karın bölgesinde de su tutulmasına da iyi gelmektedir.

Kuşkonmaz:

Kuşkonmazın en büyük özelliği ise iltihap giderici olmasıdır. Vücutta gaz nedeni ile oluşmuş olan şişkinliği de önlemektedir. Kan dolaşımını hızlandırması bakımından çok etkili olan kuşkonmaz, kalorisi düşük bir besin olduğundan dolayı rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Muz:

Muhteşem bir enerji kaynağı olan muz, ayrıca cilde iyi geldiği söylenen çinko ve benzeri mineralleri de içermektedir. Muzunda kan akışını hızlandırıcı etkisi olduğu için vücudun ödem ve selülit yapmasına engel olmaktadır.
Muz daha çok spor yapmadan hemen önce bir tane yiyebilir ya da sabahları meyve salatanıza bir adet doğrayabilirsiniz.

Turunçgiller:

Greyfurt, portakal ve limon gibi turunçgiller Selülite iyi gelen yiyecekler olarak bilinmektedir. Vücutta birikmiş olan yağ hücreleri cildin altına kadar yaklaşıp selülit görünümü ortaya çıkar. Turunçgillerin içerisinde bol miktarda C vitamini olduğundan dolayı kollajen liflerini güçlendirir ve bu yağların cildin altına yaklaşmasına engel olmaktadır.

Mutlaka Egzersiz Yapın

Tabi ki bu saydığımız besinleri tüketerek selülitten kurtulabilirsiniz. Ancak bu besinler ile birlikte mutlaka spor ve egzersizde yaparak bu selülit oluşumunun önüne hızlıca geçmiş olursunuz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

2 Yorumlar

  • selülitlerim başıma gerçekten dert oldu selülite iyi gelen yiyeceklere bu ara ağırlık vereceğim inşallah faydasını görürüm

    • Demet hanım geçmiş olsun selülite iyi gelen yiyeceklere ilave yaşantınıza spor yapmayı da eklerseniz olumlu sonuçlar alacağınıza inanıyorum.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.