Uzmanlar sağlıklı cilt elde etmek için uyarılarda bulundu

Hepimiz parlak cilt sahibi olmak istiyoruz. İnsanların sizin görünüşünüz hakkında ilk fark ettikleri şeylerden biridir ve kötü bir cildin kendinizden daha az güvende hissetmenize neden olabileceğinden kuşku yoktur.

Güzellik endüstrisi sayısız parlak cilt için krem, iksir, merhemler ile lekeleri örtmek için pazarlanan makyaj ürünleri ile doludur. Ancak, çoğu zaman unuttuğumuz şey dış görünüşümüzün içte başlamasıdır. Aslında, cildiniz vücudunuzun en büyük organıdır ve toplam vücut ağırlığımızın % 10’unu oluşturur.
Cildinizin temel sorumluluklarından biri detoksifikasyon dur. Örneğin, terleme vücudunuzun cildiniz aracılığıyla toksin salgılama şeklidir. Sivilce, sedef hastalığı, kızarıklık, egzamanın, yüzeyin derinliklerinde devam eden bir sorunun tüm belirtileri olduğu anlaşılır. Çeşitli farklı cilt sağlığı sorunlarından muzdarip insanların neredeyse hepsinde ortak olan bir problem bağırsak bozukluğu dur.

SAĞLIKLI BAĞIRSAK

Cildiniz bağırsak-deri ekseni ile ayrılmaz şekilde bağlantılıdır. Araştırmalar, sızan bağırsak sendromu, maya aşırı büyümesi ve bakteriyel dengesizlik gibi altta yatan bağırsak bozukluklarının hepsinin deri sağlığına katkıda bulunduğunu göstermiştir . Tüm bu belirtiler vücudunuzun çığlık atma şeklidir Neyse ki, bağırsaklarınızı iyileştirmeye ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak için günlük hayatınıza kolayca dahil edebileceğiniz birçok yaşam tarzı değişikliği vardır;
Her insanın biyokimyası eşsizdir ve bu nedenle her insan farklı gıda in toleransları ile savaşacak. Hangi yiyeceklerin enflamatuar bir cevabı tetiklediğini öğrenmek, bunlardan sakınmanıza yardımcı olur ve bunun yerine cildinize yararı olan süper yiyecekleri seçmenize yardımcı olur. Bir eliminasyon diyeti sizin için hangi yiyeceklerin çalıştığını bulmak için altın standarttır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı ile ilgili bir şey yok mu? Bu yağ, bağırsak destekli sağlıklı yağların yüksek içeriği nedeniyle yemek pişirmek için mükemmel bir seçim olmakla kalmaz, aynı zamanda antimikrobiyaldir ve makyaj temizleyici veya nemlendirici için mükemmel bir seçimdir.

PROBİYOTİK TÜKETİN

Lahana turşusu, kefir gibi yiyecekler bağırsak iyileştirici probiyotiklerle doludurlar. Mikrobiyomunuzu yeniden dengelemek ve bağırsağınızı en üst seviyede tutmak için günlük bir iyi bakteri dozu için bunları diyetinize ekleyin.

KEMİK SUYU TÜKETİN

Parlak cilt için ne yemeli sorusunun cevabı bu kemik suyu olsa gerek Sadece kemik etini yudumlarken hasarlı ve iltihaplı bir bağırsağı yatıştırmakla kalmaz (aynı zamanda kollajen ile doludur), esnekliği cesaretlendirerek donuk cildin korunmasına da yardımcı olur.

BİYOTİNLİ BESİNLER

B-vitamini , yağ asidi sentezinde yardımcı olur ve cildimiz güneş ve rüzgar gibi her gün çevresel sert elementlere maruz kaldığından, cildiniz koruyucu olarak yağa dayanır . Takviyenin yanı sıra avokado, ot ile beslenen sığır karaciğeri ve yumurta gibi tüm besin kaynakları aracılığıyla biyotin alabilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorumlar

  • bende parlak cilde sahip olmak istiyorum, cildim gerçekten çok kuru ve alnımdaki çizgiler olsun çok çabuk oluştular, bu yazılanlar inşallah işe yarar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.