Kararmış Vajina Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

Vajinanızın kararmış herhangi bir yerine kimyasallar uygulamaktan daha sağlıklı olduğu bilinen vajina bölgesi beyazlatmak için 7 bitkisel yöntemi burada paylaşacağız.

Vajinanızın güzel görünmesi için tasarlanmadığına karar vererek konuya başlayalım. Kaba cilt, tüyler ürpertici kıllar ve hatta farklı koku da olması gerektiği gibidir. Onların bir amacı var. Tıpkı burn kılları alerjenler ve polenlerin sisteminize girmesini engellediği gibi, pubik saçlar bakterileri de aynı şekilde yakalar ve vajinanıza girmesini önler.

Vajinada hem iyi bakteri hem de kötü bakteri vardır. İyi bakteriler, mikropları öldürmek ve orada sağlıklı bir çevreyi korumak için gereken alkalilliği korur ve bu da ona farklı bir koku verir. Farklı koku keskin kokulara dönüştüğünde, kötü bakteri sayılarının yüksek olduğunu bilirsiniz!

Uylukların sıkışması ve sıkı kıyafetler nedeniyle cildinizdeki doku kaba bir görünüm oluşur. Bu durum vajina bölgesinin kararmasına neden olabilir.

Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemleri

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Limon suyu

Muhtemelen vajinanızdaki cildi beyazlatacak en güvenli ilaçlardan biridir. Limondaki sitrik asit ve C vitamini iki şey yapabilir: – Renk değişimini giderir ve bakterileri öldürür.
Malzemeler
2 çorba kaşığı limon suyu
10 damla gül suyu
Uygulama
limon suyu ve Gül suyu özleşene kadar karıştırın. Etkilenen bölgede pamuk yardımıyla hafif hafif vurun. 3-5 dakika bekletin ve daha sonra durulayın. Hemen sonuç almak için bu prosedürü günde üç kez uygulayın.
Dikkat – Vajina bölgenizden Kıl ve Tüyleri temizleyin ve çözeltiyi uygulamadan önce tamamen temizlenmiş olmalı. Yanma hissi yaşarsanız, bölgeyi derhal durulayın.

Aloe Vera

Vajinanızdaki cildi beyazlatmada süper etkili ve güvenli bir çare. Aloe vera melanin üretimini düzenleyen antioksidanlar ve aloesin ile doludur ve bu da cilt tonunu beyazlatır.
Malzemeler
Zencefil
1 çorba kaşığı Aloe Vera Jeli
Uygulama
Aloe yaprağından jel çıkarın. Bir kapta aloe jeli bir parça zencefil ile karıştırın. Vjina bölgenizi iyice temizleyin. Yumuşak bir havlu ile kurutun. Elde ettiğiniz macunucildinize uygulayın. 30 dakika bekletin. Durulayın ve silin. Süreci günde 3 kez tekrarlayın. uygulamayı zamanla azaltın.

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Limon, zerdeçal, Pirinç tozu, Yoğurt

Pirinç tozu, cildi ölü hücrelerden uzaklaştırmak için faydalıdır. Yoğurtta bulunan laktik asit cildi hafifletir. Limonun asitli yapısı doğal bir çamaşır suyu gibi davranır. Zerdeçalda bulunan zengin antioksidanlar, kan akışını uyarır ve bu da cilt tonunu iyileştirir.
Malzemeler
1 çorba kaşığı zerdeçal
1 çorba kaşığı pirinç tozu
1 çorba kaşığı yoğurt
½ çay kaşığı limon
Uygulama
Tüm malzemeleri bir kaseye aktarın. Sıvı bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Arzulanan tutarlılığı elde etmek için gül suyu ekleyin. Vajinanıza uygulayın. 20 dakika bekletin. Dairesel bir hareketle ovun. Durulayın ve kurutun.

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Sandalağacı, Portakal kabuğu

Sandal ağacının antiseptik ve anti bakteriyel özellikleri ciltteki kirleri temizler, ölü cilt hücrelerini çıkarır ve altındaki açık cildi açığa çıkarır. Portakal kabuğu ise doğal cilt beyazlatıcı ajan olan C vitamini ile doludur. Vajina üzerindeki cildi beyazlatmak için kullanılan bu etkili çare, sonuçları 7 gün içinde gösterecektir!
Malzemeler
1 Sandviçler toz tost kaşığı
1 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu
Gül suyu gerekirse
Uygulama
Tüm malzemeleri karıştırın ve yumuşak bir macun haline getirin. Özel alanınızı suyla yıkayın. iyice kurutun. Karışımı vajinaya uygulayın. 20 dakika bekletin. Durulayın ve kurutun.

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Yoğurt

Vajinanızdaki cildi beyazlatmak için hızlı bir çare gerekiyorsa, birden fazla maddeye ihtiyacınız yok. Yoğurt cilt tonunu sadece aydınlatmaz, aynı zamanda tahriş olmuş cildi rahatlatır ve yatıştırır.
Vajina bölgenize her gün Yoğurt uygulayın ve 15 dakika bekletin sonra yıkayın. Yoğurtun keskin kokusundan kurtulmak için lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Yumurta akı

Yumurta Beyazının güçlü cilt beyazlatma özellikleri vardır.
Nasıl Yapılır
Bir kabın içinde bir yumurta beyaz alın ve köpüklü bir jel elde edilene kadar karıştırın. Karanlık bölgeye uygulayın. Cildinizin gerildiğini hissedene kadar bekletin. Temiz bir bezle silin.

Kararmış Vajina Beyazlatma Yöntemleri, Vajina Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Hindistan cevizi yağı

Vajinanızdaki cildi aydınlatmada hızlı çözümlerden biri. Hindistan cevizi yağı antiseptik, anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleriyle biliniyor, bu pigmentasyonunu giderecek ve enfeksiyona neden olan bakterileri öldürecektir!
Uygulama
Vajina bölgesi Kıl ve tüylerden temizleyin. Etkilenen bölgeye hindistan cevizi yağı uygulayın. Yağ doğal olarak deriyle emilmesine izin verin emilim bitene kadar iç çamaşırı giymeyin. Sonuçları görene kadar işlemi tekrarlayın.

Kararmış Vajina Bölgesi Beyazlatma Yöntemlerini bu makalede paylaştık, Umarım kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir önerin veya geri bildirimin varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinme.

Yorum Yap