Uzmanlar evde kolayca uygulanacak güzellik önerilerini açıkladı

Uzmanlar evde kolayca uygulanacak güzellik önerilerini açıkladı
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Günümüzde güzellik kavramı her ne kadar belirli standartlara sokulmak istense de; en önemlisi kendinizi güzel hissetmek. Söz konusu güzelliğiniz olunca, bıçak altına yatmadan da küçük güzellik ipuçları ile hedefe ulaşmanız mümkün.

Evde kolayca uygulanacak güzellik sırları nelerdir nasıl dokunuşlar yapmamız gerekmekte öğrenme vakti geldi.

CİLDİNİZE İLGİ GÖSTERİN

Cildinizi en önemli aksesuarınız haline getirin. Temiz ve parlak bir cilt en önemli aksesuarınız dır. Günde yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
Peeling, rutin hayatınızın bir parçası olmalıdır. Cildinizi canlı tutarak parlak bir görünüm verecektir. Cildinize en uygun nemlendiriciler ile gün boyu ferah bir hisse kavuşabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı bu konuda size yardımcı olacaktır.
Su, hayatın her alanında olduğu gibi güzelliğinizin de en önemli tamamlayıcısıdır. Bol su içerek vücudunuzdaki su oranını koruyabilir ve yumuşak, pamuksu ciltlere sahip olabilirsiniz.
Su vücudunuzu toksinlerden arındırır ve cildinizi güzelleştirir. Ünlü yıldızların %90 ı güzelliğini bol suya borçlu olduğunu belirtiyor.

DUDAKLARINIZA BAKIM YAPIN

Dudaklarınızın bakımlı görünmesi için koruyucu kremler kullanın. Ruj sürmeden önce dudaklarınıza az miktarda uygulayacağınız fondöten, rujunuzu daha kalıcı hale getirecektir. Unutmayın; dudaklarınız güzelliğinizi yansıttığınız aynalardır.

BACAKLARINIZA ALLIK UYGULAYIN

Özellikle yaz mevsiminde bacaklarınızın önemi daha da artıyor. Pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm elde etmek için fazla zaman harcamadan da etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bacaklarınıza allık uygulayarak Victoria Secret melekleri gibi parlak ve seksi görünümlü bacaklara sahip olabilirsiniz. Güzellik ipuçları verme konusunda meleklerden daha iyisini görmedik!

GÖZALTI MORLUKLARINA ELVEDA

Sabah kalktığınızda aynada gördüğünüz o morluklar canınızı sıkmak için yeterli olur, bunu biliyoruz. Peki morluklar kaderiniz mi? Yorgunluğunuzu ortaya çıkaran gözaltı morluklarına veda etmek için bazı önemli formüller var. Bunlardan en önemlisi; salatalık İki parça salatalığı gözlerinizin üzerine yerleştirip beklediğinizde sonuca siz bile şaşıracaksınız. Gözaltı morluklarına artık elveda diyebilirsiniz.
Saçlarınıza hacim kazandırın, canlı ve parlak saçlar bir anda havanızı değiştirebilir. Saçlarınızdaki mat ve hacimsiz görüntüyü evdeki yoğurt ile bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Yoğurt ve Hindistan cevizi yağı karışımını saçınızda 20 dakika beklettikten sonra ılık su ve sirke ile durulayın. Sonuç canlı ve hacimli mükemmel bir görünüm olacaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.