Evde Doğal Yöntemlerle Sivilce ve Akne Tedavisi

Evde Doğal Yöntemlerle Sivilce ve Akne Tedavisi
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Sivilceler veya Akne şişmiş ve ciltte kırmızı yaralanma gibi görünür zamanla ciltte ciddi problemler olur. çare olarak sivilce ve akne tedavisi için kullanılabilecek bitkisel yöntemlerde vardır.

Sivilce bazı insanlar arasında beyaz bir baş gibi görünürken bazılarında siyah bir baş gibi görünürler. İnsanlar bu problemle yaşıyor ve sivilcenin cilde ciddi anlamda hazarlar veriyor geniş gözenekler vb. Akne ve Sivilce sorunlarını ev yapımı ilaçlarla güvenli ve etkili bir şekilde denemeyi düşündün mü?

Ciltteki sivilceler pek çok genç arasında kendine güvenini kaybettiriyor. Sivilceler sadece fiziksel görünümünü değil aynı zamanda duygusal dengeyi ve insanlara güvenini azalttığından onları toplumdan uzaklaştırmaktadır.

Sivilceler için dermatolog danışabilir, önerilerin ilaçları kullanabilirsin ama bu sana çok pahalıya gelebilir. Ancak sivilceler için yararlı ve cebe kolay bazı bitkisel yöntemler vardır.

Sivilce ve Akne Tedavisi Bitkisel Yöntemler

Aloe Vera yağı ile sivilce tedavisi

Aloe Vera, sivilceleri hafifletmek için uygulanabilen ve sivilceler tarafından enfekte olan yara izlerini gidermeye yardımcı olan sağlıklı bir doğal çare. aloe vera jeli uygulayın ve bir gece bırakın.

Buz Paketi ile sivilce tedavisi

Akneler tarafından etkilenen bölgede buz paketinin uygulanması, sivilcelerin şişmesini önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda sivilceleri , beyaz başları, siyah başları ve zitleri ile mücadele etmesine yardımcı olur . Buz paketini cilde 10-15 dakika kadar uygulayın. Sivilce sorunlarını hızlı bir şekilde gidermek için günde iki kez bu tedaviyi yapın.

Çay Ağacı Yağı ile sivilce tedavisi

Çay ağacı yağında ciltte akne kopmasını azaltan bazı anti-mantar ve antiseptik maddeler bulunur. Bu yağı günde bir kez uyurken akneye doğrudan uygulayabilirsiniz. Çay Ağacı Yağı kolayca aktarlarda bulunabilir.

Limon Suyu ile sivilce tedavisi

Limon suyunda bulunan sitrik asit ölü cildi temizlemeye yardımcı olur ve cildi daha parlak ve daha sıkı yapar. Limon suyu , ciltte bulunan zayıf hücrelerin güçlenmesine yardımcı olur ve cildin gençleşmesine ve geniş gözeneklerin sıkılaştırmasına yardımcı olur.

Portakal kabuğu ile sivilce tedavisi

Portakal kabuğunu alıp güneş altında bir günlüğüne kurutun. Şimdi kuru portakal kabuğunu ezin ve suyla karıştırın . Sivilceye maruz kalan bölgeye portakal kabuğu ve macunu uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Kuruduktan sonra suyla yıkayın. Haftada iki kez yapın ve derinizin üzerindeki etkileri görün.

Sağlıklı ve besleyici bir diyet uygulayın, yağlı yemeklerden kaçının kızarmış gıdalar . Vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olduğu için günlük bol su iç. Ayrıca sağlıklı ve parlayan cildi tutmak için taze sebze ve meyveler de yiyin.

Sivilce ve akne tedavisi bitkisel yöntemleri paylaştık, Umarım bu makaleyi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.