Doğal Yüz ve Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Doğal Yüz ve Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Geniş gözeneklerden kurtulmuş Sıkı, parlak cilt elde etmek için deneyebileceğiniz birkaç bitkisel evde cilt sıkılaştırma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Cildi sıkılaştırmak için ev ilaçları doğal bitkisel maddelerin kullanımına dayanıyor ve yapımları çok kolaydır.

Sarkık cilt çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Yaşlanma, genetik veya aniden çok fazla kilo vermek. Özellikle cildin elastikiyetinin kollajen nedeniyle kaybolduğu yüz cildi ile birlikte görülür. Cilt parlaklığını kaybeder ve gevşek olma eğilimi gösterir. Aşırı güneş ışığı gibi zorlu ortamlara maruz kalmak cildinize zarar verebilir. Yanlış yüz bakımı ürünlerinin kullanılması da deriye zararlar verebilir.

SAF ZEYTİN YAĞ

Saf zeytinyağı günümüzde yüz için güzelleştirici bir ürün olarak kullanılmaktadır. Etkili bir nemlendiricidir ve cildi sert ortamlardan korur. Cilt katmanlarının derinliklerine iner ve cildin elastikiyetini geri getirir.

  • 2-3 çay kaşığı saf zeytinyağı, Yatmadan önce yüzünüzü yıkayın ve kurutun.
  • Yağın bir kısmını parmaklarınıza alın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
  • Yağı uygularken hafifçe masaj yapın ve bir gece bırakın.
  • Sabah ilk iş olarak ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Yüz cildi nasıl sıkılaştırılır geniş gözeneklerden nasıl kurtulunur? Sonuçları görene kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.

ALOE VERA

Aloe vera, malik asitten oluştuğu için cilt için çok iyidir. Ayrıca iyi bir nemlendirici görevi görür. Gevşek cildi toparlamaya ve cildi yumuşatmaya yardımcı olur.

  • Aloe vera yaprağı içinde jeli çıkartın.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve kurutun.
  • Jelin bir kısmını parmaklarınızla alın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın
  • 20-30 dakika boyunca kurumaya bırakın.
  • Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve ardından soğuk suyla yıkayın.
  • Bunu, haftada birkaç kez deneyebilirsiniz.

Aloe vera, bir çay kaşığı bal ve mayonez ilave ederek de yapılabilir. Aynı yüzün her yerine uygulanabilir ve 15 dakika boyunca kurumaya bırakılabilir. Daha sonra yüzünüzü sıcak su ve ardından soğuk su ile yıkayın.

YETERLİ SU İÇMELİSİNİZ

Bir kişi her gün en az 8 bardak su içmelidir. Bu vücudun tüm organlarının hidratasyonuna yardımcı olur. Aynı zamanda cildi yumuşak ve esnek tutar. Su vücuttaki toksinlerin atılmasınada yardımcı olur.

DOĞRU GIDALAR TÜKETİN

Cilt doğal olarak nasıl sıkılaştırılır? Tabi kide Sağlıklı besinler yiyerek. Antioksidanlardan zengin gıdalar vücuttaki oksidatif stresin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda derideki kolajen oluşumunda da yardımcı olur. Bunun için diyetinize birtakım meyve ve sebzeler eklemeniz gerekir.

Üzüm, avokado, nar, mükemmel seçeneklerden bazılarıdır. Fındık da sağlıklıdır ve diyet içerisine dahil edilebilir. Derin kızartılmış yiyecek maddeleri, gazlı içecekler ve işlenmiş gıdalar yemeyi bırakmalısınız.

Sonuçları görmek biraz zaman alsa da, yüzündeki cildi sıkılaştırmak ve geniş gözeneklerden kurtulmak için anlatılanları denemeye değer. Doğal içerikleri kullanarak güvende olursunuz ve hiçbir zarar vermez. Bitkisel cilt sıkılaştırma yöntemlerini denemek için 15 ila 30 dakika ayırmanız yeterli.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.