Cilt Guzelligi İçin Elma ve Portakal Yüz Maskeleri

Cilt Guzelligi İçin Elma ve Portakal Yüz Maskeleri
Tarafından yazılmıştır Esra HARAMOĞLU

Meyve tüketmek kişinin ışık saçan güzelliğin korunmasında önemli rol oynamaktadır. Bu yazımızda elma ve portakalın sağlığımıza ve güzelliğimize kattığı faydalarını ve bu meyveleri yemenin dışında cildimize uygulama yöntemlerini anlattık.

Her gün taze meyve tüketmek size parlak ve güzel bir cilt hediye edecektir. Meyvelerde bulunan antioksidan, cildimize yeterli miktarda besin sağlayan A Vitamini ve C Vitamini gibi vitaminlerden zengindir.

Elma ve Portakal meyveleri cildinize enerji ve beslenme sağlayacaktır aynı zamanda Her gün portakal ve elma tüketmeniz durumunda sağlık açısından yararları olacaktır. Elma ve portakalın harici uygulanması da güzellik uzmanları tarafından önerilir. Bu nedenle, cilt için bu Elma ve Portakalın faydalarından bazılarını keşfedelim.

Elma ilk kullanımda dahi güzellik uzmanını uzak tutacak şekilde cildinizi değiştirebilir. Zira elmalar, sizi genç ve güzel görünmesini sağlayacak besinlerle zenginleştirilmiştir.

ELMANIN CİLT SAĞLIĞI İÇİN YARARLARI

Elma cilt üzerinde bulunan ölü hücreleri dökmek için mükemmeldir. cildinizi yumuşak ve pürüzsüz bırakarak ölü deri hücrelerinden, siyah noktalar ve yabancı maddelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Elma doğal bir ilaç olduğu için cildinize hiç zarar vermez.

ÇEVRESEL HASRALARDAN KORUNMAK İÇİN ELMA

Elma Antioksidanlarla doludur, çevresel hasarlara karşı cildimiz üzerinde koruma sağlar. Fenol olarak bilinen bileşik, öncelikle cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumakla ilgilidir. Bronzlaşma, koyu renk lekeler ve kırışıklıkları önler. Cildiniz, güzelliğe zarar veren çevresel kısıtlamalarla savaşmak için güç kazanır.

DOKU VE HÜCRE HASARINDAN KORUNMAK İÇİN ELMA

Cilt hücrelerimiz ve dokularımız yaşlanma, kirlilik, güneş ışınları vb. Gibi çeşitli faktörlerin bir sonucu olarak zarar görür. Elmalar cildinizi hücre ve doku hasarından korur.
Elma, elastik ve kollajenden oluştuğu için cildin yaşlanmasını önler . Düzenli olarak elma kullanıyorsanız, cildin yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

PORTAKALIN CİLT BAKIMI İÇİN YARARLARI

Portakal yüzeydeki birikmiş kirleri, tozu, siyah noktaları ve ölü cilt hücrelerini temizlenmesi için mükemmeldir.
C vitamini içeriğiyle şişirilmiş portakal cildi nemlendirir ve yüzünüzü parlak görünmesini sağlar. C vitamini cildin canlılığını ve parlaklığını korumak için bir nimettir.

AKNE SORUNLARINI AZALTMAK İÇİN PORTAKAL

Akne sorunları genç ve yaşlılar için rahatsız edici bir durumdur. Portakal sivilceleri, lekeleri ve yaraları savuşturmaya yardımcı olur. Kabukları bile kullanışlıdır. Bir portakal kabuğunu öğütüp Bal eklerseniz sivilcelerden kurtulur ve cildi nemlendirir.

CİLDİ GENÇLEŞTİRMEK İÇİN PORTAKAL

Portakallar sıkılaştırıcı ve tonlayıcı olarak cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Kırışıklıklar ve ince çizgilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Portakallar cildi gençleştirir ve ışıltılı hale getirir.

DOĞAL AĞARTMA MADDESİ PORTAKAL

Portakallar doğal ağartıcı dır. Pürüzlü cilt tonunu aydınlatır. Kimyasal bazlı bir ağartıcı kullanmak yerine, cildi hafifletmek için portakal kullanmanız önerilir.
Elma ve portakal düzenli olarak tüketilmeli aynı zamanda cilde değişik şekillerde de uygulanmalıdır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.