Aloe vera sivilceler üzerindeki etkisi

Aloe vera sivilceler üzerindeki etkisi
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Aloe Vera jel, tezgah üstü cilt ürünlerinin çoğunda kullanılır. Aloe Vera ile sivilce tedavisi için kullanılmasında olumlu sonuçlar alınmaktadır Aloe Vera, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

İnsanlar yüzlerinde ve vücudun diğer kısımlarında sivilce ve cilt lekeleri için aloe Vera uygulayabilirler. Aloe Vera Kendi başına veya diğer doğal ürünlerle birlikte sivilce tedavisinde kullanılabilir. Bu yazıda, Diğer doğal ürünlerle birlikte Aloe Vera ile Sivilce Tedavisi için kullanmanın 6 olası yolunu göstereceğiz.

ALOE VERA SİVİLCE MASKESİ NASIL YAPILIR

Her yöntemin herkes için işe yaramaması muhtemeldir, ancak aloe vera cilt üzerinde çok hassastır, bu yüzden denemede çok azda olsa risk vardır.
Aloe vera alternatif bir tedavi yöntemidir ve bu nedenle güç veya dozaj konusunda onaylanmış bir kılavuz bulunmamaktadır. Aşağıdaki listede, Sivilce için aloe Vera‘nın kullanılmasının olası yolları hakkında öneriler verilmektedir.
Araştırmalar aloe Vera’nın akne ile mücadelede etkili olabilecek bazı özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Örneğin aloe vera jeli, antibakteriyel, antioksidan, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.
Sivilceleri önlemek için geleneksel bir temizleyici yerine saf aloe Vera kremini kullanabilirsiniz. aloe vera’daki antibakteriyel ajanlar, bakterileri ciltten arındırarak gelişmekte olan leke riskini azaltır.
Mevcut sivilceleri tedavi etmek için, etkilenen bölgeye aloe vera uygulanır ve bir gecede bırakılır. Sabahları ılık su ile yıkamak önemlidir.
Aloe vera ve limon suyu

ALOE VERA VE LİMON SUYU

Limon ile Aloe Vera sivilce maskesi nasıl yapılır.
Limon gibi meyvelerde bulunan sitrik asit de sivilce tedavisine yardımcı olabilir. Saf limon suyu asidiktir, bu nedenle aloe vera ile karıştırılarak limon suyunun cildi tahriş etmesine engel olabilir.
aloe vera ve limon suyunu karıştırarak, yüze eşit bir şekilde yayılarak ve yaklaşık 10 dakika açık bırakarak bir Limon ve Aloe Vera sivilce maskesi yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken hassas göz bölgesinden kaçınmalı ve daha sonra maskeyi iyice yıkamalısınız.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI ALOE VERA

Bir çok tezgah üstü eksfoliantlar kimyasallar içerir. Kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız, Hindistan cevizi yağı ve aloe vera kombinasyonunu oluşturabilirsiniz.
Çalışmalar, Hindistan cevizi yağının önemli bir bileşeni olan laurik asidin sivilce ile savaşmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.
Eşit miktarda Hindistan cevizi yağı ve aloe Vera karıştırılır. Karıştırıldıktan sonra, etkilenen alan üzerine uygulanabilir ve daha sonra durulanır.
Çok düzenli bir şekilde peeling yapmaktan kaçının ve cildi tahriş edebilir, cildinizi sivilce üzerinde peeling yapan kremleri kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın.

ALOE VERA KULLANIMI RİSKLER

Aloe vera jeline karşı alerjik bir reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, aloe vera içmenin zarar verebileceğine dair bazı kanıtlar vardır.
Nadir olsa da, bazı insanlarda aloe vera’ya karşı alerjik bir reaksiyon gelişebilir. Alerjinin belirtileri kızarıklık veya şişlik olabilir. Semptomlar ortaya çıkarsa, aloe vera’yı kullanmayı bırakın. Semptomlarından endişe ediyorsan, doktora danışılmalıdır.
Aloe vera’yı kullanmanın birçok yöntemi, diğer bileşenlerle birleştirmeyi içerir. Bu bileşenler ciltte alerjik reaksiyona neden olabilir. Herhangi bir cilt tahrişi fark edilirse, kullanılması bırakılmalıdır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.