Hamilelikte bakım ve güzellik

Hamilelikte bakım ve güzellik önerileri önem teşkil eder.Bazı anne adaylarında herhangi bir cilt sorunu oluşmazken, bazılarında karın çatlakları, ciltte yağlanma, ciltte kuruluk gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Hamilelik, kadınların yaşamında kuşkusuz en önemli evredir Birçoğumuz hamilelikte güzelleşenleri fark etmişizdir. Bu evrede hormonsal değişim sebebiyle vücutta gözle görülen farklılıklar meydana gelir. Vücutta oluşan değişimler her kadında farklı olabilir.
Hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırmanın bebeğin sağlığına etkisi konusunda akıllarda soru işareti oluşmaktadır. Gebelikte doğal cilt bakımı yaparak Kimyasal olmayan ürünlerin kullanımı ile anne ve bebeğe zararlı etki oluşması önlenir. Atılması gereken en doğru adım bu dönemde kullanılacak ürünleri doktorunuza danışmak ve onayını almaktır.

GÜZELLİK ÖNERİLERİ

Cildinize yaptığınız her yatırım geleceğinizin ışıltısı olacaktır. Daha genç, daha bakımlı ve daha güzel bir hamilelik dönemi, kendinizi iyi hissettirir ve mutlu hissetmenize yardımcı olur.
Cildin ışıltılı, parlak ve bakımlı bir görünüme sahip olması için en önemli adım cildinizi temiz tutmanızdır. Temiz bir cilt ışıldar ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Cildinizi temizlemek için doktorunuzun önereceği organik temizleyicileri kullanabilirsiniz. Hamilelikte oluşan sivilceleri yok etmek için ilaç kullanılması önerilmemektedir. Sivilceleri yok etmenin en iyi yöntemi cildinizi temiz tutmanız ve düzenli olarak kirlerden arındırmanızdır.

GÜNEŞ IŞINLARI

Hamilelik döneminde hormonların sebep olduğu değişiklikler nedeniyle ciltte hassasiyet oluşur. Bu yüzden hassaslaşan cilde direkt olarak temas eden güneş ışınları çeşitli sorunlara yol açar. Cildin düzenli olarak güneşten korunması ve doktor kontrolünde verilen güneş koruyucuların kullanılması önerilir.
Vücutta meydana gelen değişikliklerden biri de ter bezlerinin normalden fazla çalışmaya başlamasıdır. Bu nedenle her gün duş almayı alışkanlık haline getirmek, hem cildinizi yumuşatacak hem de kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Suyun sıcaklık oranına dikkat edilerek aşırı sıcak su ile duş alınmamalıdır. Hamilelikte ılık duş önerilir.

BOL SU İÇİN

Su, hamilelikte bakım ve güzellik önerileri için tamamlayıcınız olacaktır. İçinizde canlanan yaşam büyüdükçe karın ve kalça bölgelerinde aşırı gerilmeye dayalı çatlaklar oluşabilir. Piyasada satılan çoğu çatlak kreminden daha etkili yöntem ise bol su içmektir. Su oranının azalmasıyla cilt elastikiyetini kaybeder ve çatlakların oluşmasına neden olur. Sıvı miktarı yeterli olan cilt gerilmeye dayanıklı hale gelir. Bu nedenle hamilelikte bol su içilmesi önerilir. Her duştan sonra karın bölgesine bebek yağı sürülebilir. Dairesel hareketlerle bölgeye masaj yapılması faydalıdır. Bu sayede çatlaklara karşı önlem alınmış olur.

BADEM YAĞI

Karın çizgisinin hamilelik sonrası kalacak izini en aza indirmek için bölgeye badem yağı ile masaj yapılması önerilir.
Hamilelik döneminde göğüslerde oluşan çatlakları önlemek için nemlendiriciler ile göğüslerinize masaj yapın. Masaj sayesinde çatlakların oluşturacağı kötü görüntüyü engelleyebilirsiniz. E vitamini içeren özel kremler ile yapılan masaj sonrasında bölge kuru hale getirilmelidir. Bölgenin nemli kalması çatlaklara davetiye çıkaracaktır.

AYAK BAKIMI

Hamilelikte ter bezlerinizin fazla çalışmasından dolayı ayaklarınızda terleme görülebilir. Her gün bol su ile yıkayarak kurutmanız tavsiye edilir. Nemli kalan bölgede mantar oluşumu gözlenebilir.

İçinizde büyüyen yaşam sizin ışıldamanız için yardımcı olsun. Hamilelikte bakım ve güzellik önerileri dikkate alın ve şimdi arkanıza yaslanın ve kendinizi bu muhteşem mucizenin etkisine bırakın.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.